A A+ A++

W szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie ruszyły w środę szczepienia kolejnej grupy, czyli służb mundurowych. Jako pierwszy z tej grupy zaszczepił się komendant główny Policji.

Wiceminister spraw wewnętrznych Błażej Poboży wskazywał, że policja kontroluje obowiązek przestrzegania kwarantanny, patroluje ulice, sprawdzając, czy realizowany jest obowiązek zakrywania ust i nosa.

– Straż Graniczna kontroluje obecnie granicę południową pod kątem sprawdzania, czy osoby ją przekraczającą posiadają zaświadczenie o zaszczepieniu lub negatywny test na koronawirusa. Straż pożarna pomaga obywatelom dotrzeć do punktów szczepień. To tylko wybrane z tych działań, które funkcjonariusze wypełniają niejednokrotnie ponosząc przy tym ofiary – wyliczał.

Przedstawił też dane, z których wynika, że do tej pory co piąty funkcjonariusz policji zachorował na COVID-19, w sumie ok. 20 tysięcy funkcjonariuszy policji.

Rejestracja na szczepienie wśród funkcjonariuszy służb mundurowych ruszyła na początku marca. W Narodowym Programie Szczepień funkcjonariusze służb należą do grupy 1c i mają być szczepieni preparatem AstraZeneca.

B. Poboży wyjaśnił, że szczepienia funkcjonariuszy będą realizowane w szpitalach węzłowych oraz w 133 placówkach ochrony zdrowia.

Pierwszym zaszczepionym funkcjonariuszem w Polsce był komendant główny policji, Jarosław Szymczyk, zaś szczepienie wykonał prof. Waldemar Wierzba, dyrektor CSK MSWiA w Warszawie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZ Piotrkowa na złodziejskie “występy”
Następny artykułŻłobek zamknięty, w jednym z przedszkoli kwarantanna