A A+ A++

New Frontier Pass było swoistym eksperymentem, na który zdecydowali się twórcy Civilization 6. Zamiast wydawania kolejnych dużych dodatków raz na jakiś czas zdecydowali się na roczny maraton mniejszych i regularnie publikowanych DLC. W kolejnych aktualizacjach pojawiały się nowe nacje, mapy oraz tryby gry. Forma takiego dodawania treści do gry okazała się strzałem w dziesiątkę. New Frontier Pass przyciągnął do produkcji więcej graczy niż wszystkie poprzednie dodatki razem wzięte.

Powód takiego stanu rzeczy wytłumaczyli w wywiadzie dla serwisu PCGamesN twórcy Civilization 6 Kevin Schultz (producent) oraz Anton Strenger (główny projektant). Według nich New Frontier Pass powstał jako projekt, który miał utrzymać zainteresowanie graczy przez dłuższy czas niż tradycyjne dodatki. Zamiast długich przerw bez żadnej nowej treści miał on sprawić, że gracze będą mogli oczekiwać kolejnych atrakcji z miesiąca na miesiąc. Zaczęto więc wydawać w regularnych odstępach czasu kolejne nacje, mapy oraz tryby gry. Część ze zmian była dostępna również za darmo. Stenger przyznał, że bardzo szybko zauważyli trend nieobecny w Civilization 6 wcześniej.

Jedną fajną statystyką jest fakt, że przez pierwszy miesiąc New Frontier Pass liczba aktywnych użytkowników była większa niż w czasie, gdy wydaliśmy Rise and Fall czy Gathering Storm. Biorąc pod uwagę, że to gra mająca jakieś cztery i pół roku, to po prostu niesamowite. Zauważyliśmy stały wzrost graczy, co przełożyło się na lepsze informacje zwrotne, dzięki czemu mogliśmy tworzyć jeszcze lepsze paczki zawartości.

Możliwe więc, że twórcy będą kontynuować taką formę rozwijania gry przez kolejny rok. Na razie nie chcieli jednak zdradzić swoich planów. Obecnie deweloperzy skupiają się na ostatniej aktualizacji, która wejdzie w skład New Frontier Pass. Nowy update będzie dostępny dla wszystkich graczy za darmo. Ma być on także największym tego typu uaktualnieniem w historii Civilization 6. Niestety nie zdradzono, co wejdzie w jego skład. Jedynymi zapowiedzianymi zmianami są poprawki balansu wśród wszystkich 50 dostępnych nacji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak napisać skuteczne CV?
Następny artykuł“Śmierć wrogom ojczyzny” nad oknami siedziby wrocławskiej fundacji [ZDJĘCIA]