W czerwcu będzie zdecydowanie łatwiej umówić się do specjalistów. W Szpitalu Powiatowym w Bochni – w miejscu gdzie to tej pory funkcjonował między innymi rentgen – powstaje Centrum Poradni Specjalistycznych. Na ponad 200 metrach kwadratowych zaplanowano 10 nowych gabinetów i dwie duże poczekalnie. Co najważniejsze powstanie też nowa centralna rejestracja dla większości poradni. Nowym centrum będzie kierowała Beata Abrowska.
To kolejny krok, który usprawni funkcjonowanie bocheńskiej lecznicy, ale przede wszystkim ułatwi kontakt z lekarzami specjalistami.
W jednym miejscu będą przyjmowali m.in. lekarze poradni: chirurgicznej, ortopedycznej, onkologicznej, chorób płuc, okulistycznej, urologicznej, kardiologicznej, dermatologicznej, reumatologicznej, logopedycznej, proktologicznej czy medycyny pracy. W ramach jednej dużej centralnej rejestracji do wszystkich tych poradni wdrożone zostaną nowe jednolite zasady przyjęć i obsługi pacjentów. W ramach rejestracji wprowadzony zostanie elektronicznego systemu rejestracji, a także Telefoniczne Centrum Obsługi (TCO).
– Dzwoniąc na TCO będzie można umówić wizytę do wszystkich potrzebnych nam lekarzy, a co ważne pacjenci otrzymają dokładną informacje o czasie oczekiwania na połączenie z rejestracją – mówi Beata Abrowska.
Niestety dużym problemem w funkcjonowaniu takich poradni jest ciągle niskie finansowanie porad specjalistycznych przez NFZ. Wartość zwykłej wizyty lekarskiej płaconej przez NFZ to niespełna 42 zł, co jest kwotą zdecydowanie za niską w stosunku do wartości tego typu świadczeń specjalistycznych obowiązujących na rynku. Generuje to spore braki kadrowe, co z kolei limituje ilość świadczeń w stosunku do występujących potrzeb zdrowotnych pacjentów.
W ramach centrum będą działały także poradnie: dla kobiet oraz neonatologiczna i laktacyjna. Gabinety tych specjalistów zlokalizowano w pawilonie ginekologiczno-położniczym bocheńskiego szpitala. Chodzi o to, aby kobiety w ciąży, a także młode mamy w bezpiecznych warunkach mogły czekać na przyjęcie do specjalisty.
Oddanie centrum zaplanowano w połowie roku. Warto dodać, że rocznie z poradni specjalistycznych bocheńskiego szpitala korzysta ok. 100 tys. pacjentów.
W ostatnich dniach trwające prace nadzorował Starosta Bocheński Adam Korta.
– Bardzo nam zależało na tej inwestycji i reorganizacji. Do tej pory poradnie były rozproszone w kilku miejscach, także poza budynkiem szpitala. Teraz to wszystko się zmieni – podkreśla Adam Korta.
Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu w szpitalu powstało Centrum Diagnostyki Obrazowej, gdzie w jednym miejscu zorganizowano m.in. rezonans magnetyczny, pracownię RTG i tomografii.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS