Minęły już niemal dwa lata, od kiedy zawaliła się kładka nad ulicą Komisji Edukacji Narodowej. Miasto chce być gotowe na moment, gdy droga z krajowej zmieni status na wojewódzką, a tym samym będzie można ruszyć z remontem i już teraz przystępuje do dokumentacji projektowej. I pyta mieszkańców – który wariant kładki podoba wam się najbardziej?
Dzięki kładce lubinianie szybko i bezpiecznie mogli się dostać z centrum na Przylesie i odwrotnie. Szczególnie chętnie korzystały z niej osoby starsze lub rodzice z małymi dziećmi, podkreślając, że zwyczajnie boją się przechodzić przez ruchliwą i niebezpieczną drogę krajową.
Odkąd kładka zawaliła się w kwietniu 2019 roku, wielokrotnie pytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad kiedy zamierza naprawić przejście. Ta oficjalnie rozpoczęła „proces przygotowawczy” odbudowy kładki.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że GDDKiA oszacowała, że przebudowa mogłaby dojść do skutku najwcześniej na przełomie 2021 i 2022 roku. Ten termin zbiega się z planowanym zakończeniem budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku Lubin Północ – Polkowice Północ (Kaźmierzów). Wówczas na mocy ustawy o drogach publicznych ulica KEN straci status drogi krajowej i stanie się drogą wojewódzką. O zawaloną i zamkniętą kładkę w Lubinie musiałaby się wtedy martwić Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, podległa Urzędowi Marszałkowskiemu we Wrocławiu.
Marszałek może się też zwrócić o wsparcie do prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego. Choćby w formie konsultacji. I na ten moment urząd zamierza być gotowy, by maksymalnie skrócić czas oczekiwania na nową kładkę.
– Wiemy, że lubinianie czekają na realizację tej inwestycji, więc nim ta się rozpocznie, chcemy zapytać który model kładki podoba im się najbardziej – tłumaczy Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.
Urząd przedstawia sześć propozycji. Przygotowali je miejscy architekci. Każdy z naszych Czytelników codziennie może oddać jeden głos na wybrany model kładki. Glosowanie potrwa do poniedziałku, 5 kwietnia do północy.
Wyniki plebiscytu ogłosimy po świętach wielkanocnych.
108
Propozycja nr 1
187
Propozycja nr 2
101
Propozycja nr 3
1005
Propozycja nr 4
31
Propozycja nr 5
98
Propozycja nr 6
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS