A A+ A++

W 221. odcinku programu bierze udział rodzina z Poniatowa. – Jesteśmy u rodziny, której dom nie jest w jakimś bardzo złym stanie, ale trzeba go przystosować do potrzeb osoby z niepełnosprawnością. Są tam bardzo wąskie przejścia i drzwi, ciasna łazienka, gdzie nie ma nawet szans wjechać wózkiem i my to zmienimy. Wyremontujemy go dla chłopca z niepełnosprawnością, który tu mieszka, aby ułatwić rodzinie opiekę nad nim, bo to jest bardzo ciężka praca – mówił w grudniu 2020 roku w rozmowie z naszym reporterem Artur Witkowski, kierownik budowy w programie „Nasz nowy dom”.

Patryk Kabziński zmaga się z ciężką chorobą. Duplikacja genu MECP2 to przypadłość, na którą cierpi 120 osób na świecie i tylko 4 w Polsce. Patryk jest obecnie najstarszą osobą w naszym kraju, która cierpi na duplikację genu MECP2. Medycyna nadal niewiele wie na temat tej choroby.  Wielokrotnie pisaliśmy o walce Patryka z chorobą oraz akcjach charytatywnych, z których dochód przeznaczany był na kosztowną rehabilitację.

Prace w każdym remontowanym domu trwają 5 dni i mają naprawdę imponujący zakres. – Często są to rodziny w również w ciężkiej sytuacji finansowej, więc staramy się montować ogniwa fotowoltaiczne, które ogrzewają dom i dzięki czemu nie ma tych rachunków. Zazwyczaj wymieniamy dach, remontujemy elewację i wszystkie instalacje. Do środka wstawiamy nowe meble, AGD, RTV. Wszystko jest uszykowane tak, żeby wchodzić i mieszkać – tłumaczy kierownik budowy.

Emisja programu dzisiaj o godzinie 20.05.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBuczek. Ruszyła budowa niedokończonej pieczarkarni
Następny artykułRejestracja roczników 1952-1954