Domek letniskowy Wiktor to absolutny hit, który cieszy się ogromną popularnością wśród naszych Klientów, o czym świadczą wywindowane do nieba statystki sprzedaży. Dostępny jest aż w siedmiu wariantach, które różnią się pod względem metrażu i sposobu aranżacji wnętrza.
Wszystkie domki Wiktor łączy tradycyjna bryła budynku, dwuspadowy dach i subtelne elementy wykończeniowe jak drewniane okiennice, słupy tarasowe z drewna KVH czy ozdobne balustrady. To sprawia, że domki są przytulne i kameralne. W zależności od powierzchni w domku użytkować może od dwóch do sześciu osób (domki Wiktor I-IV). Każdy z nich wyposażony jest w antresolę, która zwiększa powierzchnię użytkową. Największy metraż to 35 m², dzięki czemu domki Wiktor wybudować można w procedurze na zgłoszenie.
Na podium najpopularniejszych domków Drewnolandii nie mogło zabraknąć Amadeusza – klasycznego drewnianego domku, który pozwoli zapomnieć o zgiełku miasta i ciągłym pośpiechu! Ten model, produkowany w szkieletowej konstrukcji skandynawskiej, również doczekał się kilku wariantów aranżacyjnych.
Domki Amadeusz to klasyka swojego rodzaju! Prostą bryłę budynku przełamaliśmy przytulnymi elementami aranżacyjnymi – drewnianymi okiennicami i geometrycznymi wzorami z drewna, które eksponują taras. Ten w modelu Amadeusz jest niezwykle przestronny i w całości zadaszony, dzięki czemu można cieszyć się pięknem otaczającej przyrody również w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Domki te nie potrzebują pozwolenia na budowę, a mieszczą od 2 do 4 osób (w zależności od metrażu). Idealne dla dwojga!
Domki letniskowe Olaf w wariantach metrażowych 24 m² lub 35 m² mieszczą nawet do 8 osób! Jak to możliwe? Te niewielkie drewniane chatki wyposażyliśmy w ścianę kolankową, która umożliwia budowę użytkowego poddasza. Dzięki temu w górnej kondygnacji mogliśmy wydzielić dwa osobne pomieszczenia, możliwe do przeznaczenia np. na sypialnie.
Elementem wyróżniającym domki Olaf spośród innych dostępnych w ofercie jest obecność silnych kontrastów kolorystycznych. Ciemny odcień drewnianych ścian przełamaliśmy bielą konstrukcji tarasowej, okiennic i ozdobnych drewnianych belek poniżej okna poddasza. To domki w stylu skandynawskim, lecz efektownie udekorowane!
Domek letniskowy Adam IV to tradycyjna drewniana bryła o nowoczesnym charakterze. Za taki wyjątkowy klimat odpowiada m.in. obecność eleganckiej trójkątnej witryny (w szczytowej ścianie) wypełnionej sporymi przeszkleniami i szykowny wypust dachu. Obok drzwi wejściowych zamontowaliśmy jeszcze duże okna tarasowe, dzięki czemu pomieszczenia są jasne i przestronne. Spory taras zadaszony jest przez wysunięty okap dachu i z obu stron zamknięty drewnianymi barierkami.
Ten tradycyjny, ale jednocześnie nowoczesny domek wybudować można bez uzyskania pozwolenia na budowę. Przestronne wnętrze pomieści nawet 6 osób – na antresoli warto urządzić sypialnię, z której (dzięki przeszkleniu) rozciągał będzie się cudny widok! Otwarty taras domku Adam IV spodoba się tym, którzy uwielbiają letnie spotkania przy grillu.
Dokładnie w połowie naszego rankingu domków letniskowych uplasował się Marcel II – malutki domek o powierzchni 25 m², który zaprojektowaliśmy z myślą o działce na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych, choć oczywiście świetnie spisze się także w przypadku posesji prywatnej.
Pomimo swoich niewielkich rozmiarów domek mieści do 4 osób. Podczas jego budowy wykorzystujemy tak samo solidne rozwiązania konstrukcyjne, jak w przypadku większych budynków. To klasyczny domek drewniany z niewielką antresolą, zadaszonym i pięknie zaaranżowanym gankiem oraz dodającymi uroku okiennicami.
Domek Czarek widocznie czerpie z góralskiej tradycyjnej architektury! Choć jego powierzchnia to tylko 35 m² (na których zmieszczą się cztery osoby), to domek wydaje się być o wiele większy, bardziej masywny. Szeroki dwuspadowy dach znacznie wystaje poza konstrukcję budynku i tym samym chroni taras, którego większa część ulokowana jest po jednej stronie domku.
W górnej części domku zamontowana jest stylowa balustrada imitująca balkon, co przyczynia się do optycznego powiększenia konstrukcji. Do góralskiej stylistyki nawiązują widoczne belki stropowe, krzyżowe barierki tarasu, rzeźbione filary i tradycyjne okiennice.
Janusz to tradycyjny drewniany domek – klimatyczny i przytulny. Model ten przypadnie do gustu fanom minimalizmu – to prosta bryła z klasycznym dachem bez przesadnych dekoracji. Można wybudować go z przestronnym dodatkowym tarasem (zadaszonym) pełniącym funkcję altany ogrodowej lub bez – w zależności od preferencji właściciela.
W domku Janusz o metrażu 35 m² zmieści się do 6 osób. Domek wyposażony jest w spore poddasze o dużych możliwościach aranżacyjnych. Letniskową kwaterę Janusz wyróżnia możliwość prostej adaptacji do warunków jesienno-zimowych. Domek wystarczy jedynie ocieplić, by korzystać z niego przez cały rok.
Domek drewniany Julian to klasyczna konstrukcja w rozsądnej cenie, którą zamontować można w kilka dni. To technologia szkieletowa kanadyjska, którą warto od razu dostosować do warunków zimowych. Budynek o powierzchni 33 m² wyposażony jest w przestronne poddasze i przytulny ganek. Pomieści całą rodzinę czy paczkę przyjaciół.
Drewniany letniskowy domek Mieszko II to propozycja przede wszystkim dla miłośników relaksu na świeżym powietrzu. Budynek z antresolą, który postawić można na działce w procedurze na zgłoszenie, jest wyposażony w wydzielony i zadaszony przestronny taras – idealny do organizacji grilla czy przyjęć w długie letnie wieczory.
Domek rekreacji indywidualnej Karol zaprojektowaliśmy dla tych, którym zależy na jak największej powierzchni użytkowej wewnątrz (oczywiście jednocześnie z brakiem konieczności uzyskania pozwolenia na budowę). Dlatego taras domku jest niewielki, za to jego wnętrze urządzić można według potrzeb. Domek ma prezencję tradycyjną, lecz z nutką współczesności!
Jakie kształty mają popularne domki na działkę?
Kształty najpopularniejszych domków letniskowych są zbliżone. To tradycyjne, proste bryły, często wzbogacone o wysunięty, zadaszony taras. Jeśli zależy na elementach nowoczesnych, warto wybrać domek z dodatkowymi przeszkleniami.
Jakie są rodzaje domków letniskowych?
Przede wszystkim domki letniskowe dzielą się na budynki, które wymagają pozwolenia na budowę i takie, które można wybudować w procedurze na zgłoszenie. Aby uniknąć zbędnych formalności, warto postawić na domek z antresolą o powierzchni maksymalnej 35 m².
Czym charakteryzują się modne domki letniskowe?
Modne domki letniskowe wyróżniają się nowoczesnymi bryłami i aranżacyjnym minimalizmem. Chętnie wybierane są także tradycyjne domki – klimatyczne i przytulne – z dodatkowymi modnymi elementami aranżacyjnymi (np. trójkątnymi witrynami, dużymi przeszkleniami).
Partnerem wpisu jest Drewnolandia – producent drewnianych domków letniskowych i całorocznych.
Artykuł sponsorowany
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS