A A+ A++

Akrylowanie podłóg to bardzo popularny, często wykonywany zabieg zarówno w lokalach usługowych, zakładach pracy, jak i halach magazynowych oraz innych miejscach, gdzie konieczne jest zapewnienie najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Coraz więcej osób decyduje się też na polimeryzację posadzek w domu. Czym jest i na czym polega ten zabieg? Dowiesz się z poniższego artykułu.

  1. Co to jest akrylowanie podłóg?
  2. Etapy polimeryzacji posadzek
  3. Gdzie wykonuje się polimeryzację podłóg?

Co to jest akrylowanie podłóg?

Polimeryzacja, zwana także akrylowaniem podłóg, to zabieg polegający na nałożeniu na posadzkę specjalistycznych substancji, które po wyschnięciu tworzą wytrzymałą na uszkodzenia, twardą powłokę. Proces ten wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń i preparatów. Składa się z kilku etapów.


Etapy polimeryzacji posadzek

Czyszczenie i akrylowanie posadzek powinno być przeprowadzone przez specjalistów posiadających stosowne kwalifikacje i doświadczenie. Cały proces przebiega w kilku etapach. Każdy z nich wymaga ogromnej dokładności.

Pierwszym etapem procesu jest bardzo precyzyjne wyczyszczenie podłogi za pomocą profesjonalnych urządzeń. Etap ten wymaga sumienności i dokładności, a także odpowiedniego przygotowania powierzchni. Posadzka powinna bowiem być idealnie odtłuszczona, sucha i czysta. W przeciwnym razie może dojść do niewłaściwego zawiązywania się substancji polimerujących, a w efekcie do skaz widocznych na podłodze.

Kolejny etap to nałożenie warstw polimerowych. To, ile powłok zostanie nałożonych zależy przede wszystkim od chłonności podłogi oraz stopnia wykorzystywania. W przypadku powierzchni najbardziej narażonych na uszkodzenia zaleca się stosowanie większych ilości środków z polimerami. W niektórych przypadkach, np. gdy posadzka jest wykonana z betonu albo innych chłonnych materiałów, przed nałożeniem preparatów do polimeryzacji należy zastosować warstwę gruntującą. W efekcie powierzchnia zostanie w lepszy sposób zabezpieczona i przez to bardziej odporna.

Po odpowiednim wyczyszczeniu i akrylowaniu podłóg należy je regularnie pielęgnować, aby posadzka zachowała swe właściwości odpornościowe i estetyczny wygląd. Konserwacja polega na używaniu specjalistycznych preparatów z zawartością polimerów. Istotna jest też odpowiednia technika czyszczenia, która dodatkowo zwiększa walory estetyczne powierzchni.

Gdzie wykonuje się polimeryzację podłóg?

Proces akrylowania posadzek wykonuje się tam, gdzie powierzchnie są szczególnie narażone na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne, a także kontakt z wodą. Zazwyczaj zabieg ten przeprowadza się na posadzkach w halach produkcyjnych, zakładach pracy, urzędach, lokalach gastronomicznych, szpitalach, sklepach czy szkołach.

materiał zewnętrzny, artykuł promocyjny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDzień Dziecka – Koncert
Następny artykułUzdrowiska bez wsparcia