A A+ A++

W ostatnich dniach na naszych łamach prezentowaliśmy kilka niereferencyjnych kart graficznych Radeon RX 6700 XT. Ukażą się one prawdopodobnie już 18 marca, a więc w dniu, w którym oficjalnie zadebiutuje nowy układ od AMD. Oglądaliśmy już m.in. jednostki od firmy Gigabyte, Sapphire czy XFX. Trzeba przyznać, że pod względem stylistycznym najciekawiej prezentują się modele tego ostatniego producenta, a więc MERC319 i QICK319 z serii Speedster. Mimo dziwnych oznaczeń wyróżniają się prostym, aczkolwiek bardzo estetycznym chłodzeniem zachowanym w czarno-białych kolorach. Jak się okazuje, firma XFX ma jeszcze jeden model w zanadrzu – to Radeon RX 6700 XT Speedster SWFT309.

Model SWFT309 wydaje się być zupełnym przeciwieństwem modeli MERC319 i QICK319. Tym razem w oczy rzucają się ostre kształty obudowy, które na myśl przywołują takie układy jak ZOTAC AMP Edition czy ASUS ROG Strix.

XFX Radeon RX 6700 XT Speedster SWFT309 - kolejny niereferencyjny układ Navi z efektownym chłodzeniem [2]

XFX Radeon RX 6700 XT Speedster QICK319 i MERC319 pozują na pierwszych renderach. Chłodzenie układów może się podobać

O ile modele MERC319 i QICK319 wydają się być stonowane i prezentują się bardzo “grzecznie” na tle innych niereferentów, tak SWFT309 wydaje się być zupełnym przeciwieństwem. Karta graficzna ma trzy wentylatory, chłodzenie ponownie zachowane jest ciemnej kolorystyce, jednak tym razem w oczy rzucają się ostre kształty obudowy, które na myśl przywołują takie układy jak ZOTAC AMP Edition czy ASUS ROG Strix. Wrażenie robi też solidny i efektowny backplate z wieloma wycięciami ułatwiającymi wentylację.

XFX Radeon RX 6700 XT Speedster SWFT309 - kolejny niereferencyjny układ Navi z efektownym chłodzeniem [1]

XFX Radeon RX 6700 XT Speedster SWFT309 - kolejny niereferencyjny układ Navi z efektownym chłodzeniem [3]

AMD Radeon RX 6700 XT – karta graficzna jest dużo wolniejsza w kopaniu Ethereum w porównaniu do Radeona RX 5700 XT

Choć rendery nie pokazują karty graficznej z każdego możliwego kąta, wydaje się, że model SWFT – podobnie jak QICK i MERC – również jest wyposażony w podwójne 8-pinowe złącza zasilania. Możliwe, że wszystkie trzy karty XFX mają ten sam projekt PCB, a także ten sam zestaw złącz wideo (standardowo trzy DisplayPorty oraz jeden HDMI), ale o tym przekonamy się dopiero po premierze tych autorskich Radeonów. Wtedy poznamy także pozostałe elementy specyfikacji, jak np. taktowania rdzenia.

Źródło: VideoCardz

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLech Wałęsa zabiera głos po trudnej operacji serca: “Muszę zostać”
Następny artykułPolicja Suwałki: POLICJANT POZA SŁUŻBĄ ZATRZYMAŁ SPRAWCĘ KRADZIEŻY ZUCHWAŁEJ