A A+ A++

Resort zdrowia szykuje się do uwolnienia limitów w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej. Jak informują przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia rozwiązania związane ze zniesieniem limitów świadczeń w AOS są już gotowe, ale ostateczne decyzje zostały wstrzymane przez sytuację epidemiczną.

– Szykujemy się do tego aby w ogóle uwolnić limity jeśli chodzi o ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. Byliśmy już blisko ich uwolnienia, ale zaskoczyła nas III fala epidemii COVID-19 – mówił we wtorek w Sejmie Michał Dzięgielewski, dyrektor Departamentu Lecznictwa Ministerstwa Zdrowia.

– W perspektywie konieczności pozyskiwania personelu do świadczeń covidowych uznaliśmy, że to jeszcze za wcześnie. Niemniej, już właściwie jesteśmy gotowi do uwolnienia (tych limitów). To nie kwestia lat, a raczej tygodni lub miesięcy – dodał i podkreślił, że decyzja zależy od sytuacji epidemicznej.

Reprezentant resortu zdrowia podkreśla przy tym, że uwolnienie limitów “nie oznacza jednak, że każda poradnia przyszpitalna, która udziela świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej będzie mogła z urzędu te świadczenia rozliczać i robić”.

Na kolejne rozwiązania, które obecnie są rozważane przy uwolnieniu limitów w AOS wskazał Daniel Rutkowski, zastępca dyrektora Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej w Centrali NFZ. – W opinii Funduszu przy uwolnieniu Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej i rozliczeniach świadczeń bezlimitowych, bardzo istotnym jest to, aby połączyć je z przeformułowaniem pewnych produktów AOS – mówił.

Jak uzupełnił, “chodzi o to, aby wprowadzić pewne pakiety badań diagnostycznych, tak aby ten pacjent nie musiał kilkukrotnie przybywać i aby cała diagnostyka pacjenta nie była dzielona na kilka porad, a żeby była świadczona za jednym razem”.

– Jeżeli chodzi o produkty rozliczeniowe, ważne jest również, aby były one dostępne w leczeniu szpitalnym z podobną wyceną, co zagwarantuje ograniczenie skłonności do hospitalizacji pacjenta – dodał.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułObwieszczenie o wydaniu w dniu 12 marca 2021 r. decyzji nr 2/2021 o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla przedsięwzięcia polegającego na: budowie, rozbudowie, przebudowie oraz remoncie linii kolejowej nr 93 w km od 22,345 do 27,800 wraz ze stacją Oświęcim oraz pozostałych linii zlokalizowanych na stacji Oświęcim, roboty usytuowane na wybranych działkach stanowiących tereny otwarte realizowanej w ramach zadania inwestycyjnego „Prace na linii kolejowej nr 93 Trzebinia – Zebrzydowice na odcinku Oświęcim – Czechowice Dziedzice realizowanego w ramach projektu POliŚ 5.1-12 „Prace na linii kolejowej nr 93 na odcinku Trzebinia – Oświęcim – Czechowice Dziedzice””.
Następny artykułIlicić i de Bruyne – to będzie wieczór asystentów w Lidze Mistrzów?