A A+ A++

Lubelska Akademia Futbolu to przedsięwzięcie, w które zaangażował się Zbigniew Jakubas. Jeden z najbogatszych Polaków zainwestował w piłkarski Motor Lublin. Ma w planie także budowę nowoczesnej akademii piłkarskiej, z której mają korzystać dzieci i młodzież z Lublina. Akademia zajmie 11 ha gruntu przy ul. Krochmalnej i Przeskok. 

Lubelska Akademia Futbolu. Cztery boiska już powstają 

Część inwestycji już ruszyła. Ze ścieżki rowerowej na wysokości Lubelskiego Klubu Jeździeckiego widać budowę czterech boisk piłkarskich. Wniosek o pozwolenie na ich budowę został złożony do ratusza 16 grudnia, a decyzję urzędnicy wydali 15 stycznia. Projekt nie przewiduje parkingu. – W ramach obecnej inwestycji nie zakłada się miejsc postojowych – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prasowa prezydenta Lublina. Do tej pory do urzędu miasta nie wpłynął żaden wniosek od dzierżawcy terenu, czyli spółki kontrolowanej przez Jakubasa, dotyczący wycinki drzew na tym terenie.

Kiedy ratusz zapyta o zdanie mieszkańców? 

Przed realizowaną właśnie budową boisk ratusz nie prowadził konsultacji społecznych. – Przepisy prawa budowlanego nie wymagają przeprowadzania konsultacji społecznych na tym etapie. Dla przedmiotowego terenu obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z 2018 r., który był w procedurze konsultacji – wyjaśnia Duma.

Jednak realizacja kolejnego etapu Lubelskiej Akademii Futbolu nie będzie możliwa bez zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o budowę kolejnych trzech boisk piłkarskich wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obiektu treningowo-szkoleniowego wraz z halą sportową oraz budynku technicznego, infrastruktury drogowej i parkingowej oraz przestrzeni rekreacyjnej. 

Kiedy mieszkańcy będą mogli zobaczyć nowy plan? – Z końcem ubiegłego roku rozpoczęły się uzgodnienia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru A – rejon ul. Przeskok, które trwały do końca stycznia. Z uwagi na zgłoszone opinie i uwagi instytucji uzgadniających potrzebne były zmiany w projekcie planu i w konsekwencji zaistniała potrzeba ponowienia uzgodnień, do których przeprowadzenia aktualnie się przygotowujemy. Powinny one się rozpocząć w drugiej połowie marca. Dopiero po ich zakończeniu możliwe będzie wyłożenie projektu planu do wglądu publicznego – precyzuje Duma. 

Nowy stadion żużlowy i konie 

– Z uwagi na trwający proces planistyczny trudno jest aktualnie wskazać termin przekazania planu pod obrady rady miasta – przyznaje rzeczniczka. Wiadomo jednak, że powstający plan zakłada również na tym terenie nowy żużlowy stadion. Wciąż jednak ma tu być także teren dla koni. Zwierząt nie ma już rok, od czasu wyprowadzki Lubelskiego Klubu Jeździeckiego. 

– Przeznaczenie terenu na cele sportowe jest dopełnieniem planowanego zagospodarowania tego miejsca, dla którego przewidziano trzy funkcje – nowy stadion żużlowy, teren do jazdy konnej oraz obiekty Lubelskiej Akademii Futbolu. Co do utrzymania charakteru hippicznego tego terenu – prowadzone były rozmowy z różnymi organizacjami, które na ten moment nie przyniosły efektu. Miasto Lublin cały czas jest zainteresowane kontynuowaniem charakteru hippicznego tego terenu – zapewnia Duma. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułManhattan na Rybitwach. Grzegorz Stawowy: To musi być dzielnica samowystarczalna, gdzie można mieszkać, pracować, uczyć się
Następny artykułNaturgy promuje zrównoważoną mobilność budując pierwsze 38 stacji paliw wodorowych w Hiszpanii