A A+ A++

Formuła 1 już od dawna chce mieć jak najmniejszy wpływ na zanieczyszczanie środowiska i z tego powodu coraz bardziej upodobnia się do Formuły E, w której samochody są w całości skonstruowane z elektroniki. Od 2014 bolidy posiadają hybrydowe jednostki napędowe. Mimo, że są one znacznie droższe i skomplikowane w budowie, to jednak mają zdecydowanie więcej zwolenników niż przeciwników. Wszystko przez technologię, która później wykorzystywana jest też w samochodach drogowych.

Technologia w królowej motorsportu to także bardzo ciekawy temat, gdyż zespoły prowadzą w tej dziedzinie “wyścig zbrojeń”, ale walczą o utrzymanie tego w tajemnicy. Pierro Ferrari nie za bardzo rozumie takiego postępowania i twierdzi, iż powinno zostać to jak najszybciej zmienione:

“Ostatnio rozmawiałem o tym z Berniem Ecclestonem, z którym czasem dyskutuję. F1 musi być sportem, który oferuje widowisko i bawi wszystkich”, powiedział 75-latek w wywiadzie dla włoskiego Motorsport.

“Obecnie mamy bardzo szybkie samochody jednomiejscowe z bardzo zaawansowaną technologią. Jednakże nikt nie zdaje sobie z tego sprawy.”

“Wiadomo niektóre pomysły są naprawdę innowacyjne. Natomiast wydajemy olbrzymie kwoty, aby później trzymać to w wielkiej tajemnicy. Proszę, wyjaśnij mi jaki w tym sens.”

“Przez pandemię wyścigi F1 można śledzić tylko w telewizji. Mamy do czynienia z najszybszymi bolidami w historii, ale obrazy, które widzimy w odbiornikach, nie dadzą ci tyle wrażeń, co na torze. To, co dostają ludzie zgromadzeni na miejscu jest czymś zupełnie innym.”

“Są to auta F1, które przekraczają 330 km/h. Natomiast jeśli ktoś ogląda je na wideo może pomylić z F2.”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWyniki otwartego konkursu ofert na zadanie z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn: “Propagowanie dalekowschodniej sztuki walki Aikido oraz Mugen Shinto Ryu laijutsu, poprzez szkolenie i udział w obozach na terenie całego kraju”.
Następny artykułJechała wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej