20 grudnia ubiegłego roku transmitowany był na żywo występ zespołu tanecznego Dżepetto Squad „Dziadek do Orzechów w Jamajskim Flow”. – Spektakl powstał jako połączenie kultowej opowieści i nowoczesnej mieszanki stylów tanecznych dancehall oraz hip hop. Młodzi tancerze mieli nie lada wyzwanie, obostrzenia nie pozwalały na treningi w pełnym składzie grup, a kolejny lockdown zmusił do treningów w domach z wykorzystaniem kamerki internetowej. Determinacja trenerki i choreografki Agnieszki „Maliny” Malinowskiej i członków zespołu sprawiła, że powstało przepiękne show taneczne w wykonaniu dzieci i młodzieży – informuje Bogumiła Szulc z Urzędu Miasta Rydułtowy, który promuje działalność zespołu Dżepetto Squad. W czasie trzech tygodni udało się przygotować nie tylko spektakl oparty o widowiskową choreografię, ale i stworzyć teatr tańca, rekwizyty, kostiumy i przepiękną scenografię. Dzięki wsparciu i pomocy rodziców oraz pracowników Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks” zespół Dżepetto Squad mógł przenieść wszystkich w swój taneczny świat. Historia Dziadka do Orzechów w Jamajskim Flow przełamuje wiele schematów.
Role, w które wcieliły się dzieci były wykonane z sercem i pełnym zaangażowaniem, co nie umknęło uwadze widzów związanych z tańcem zawodowo. Tancerze Opery Wrocławskiej byli zachwyceni młodymi rydułtowskimi tancerzami i trzymają kciuki za dalsze projekty. Można powiedzieć nawet, że stali się fanami Dżepetto. Dzieci zostały oficjalnie zaproszone do Opery Wrocławskiej na spektakl i rozmowę z tancerzami. Spektakl nie mógłby się odbyć, gdyby nie dobra współpraca z realizatorami dźwięku i obrazu, którymi byli Krzysztof i Jacek Turek. Na maj 2021 roku zaplanowano już kolejne show w wykonaniu rydułtowskich tancerzy.
Tegoroczne sukcesy
Po tej realizacji zespół nie zwolnił tempa, zaraz po świątecznej przerwie grupa Junior zmobilizowana do dalszej pracy sama wyszukała taneczne zawody online, w których znalazła się kategoria Dancehall. Grupa wywalczyła pierwsze miejsce w Białobrzeskim Ogólnopolskim Konkursie Tańca Winter E- Dance, mając zaledwie 2 godziny na przygotowanie nagrania układu tanecznego do wysłania. Aktualnie wszystkie grupy wraz z duetami i solistami przygotowują się do najważniejszego turnieju tańca Dancehall or Die w Poznaniu, który ma charakter hybrydowy. Jeżeli przesłane przez grupy i solistów krótkie filmiki spodobają się jury, 3 najlepsze formacje, soliści i duety, spotkają się w Poznaniu na turnieju w każdej kategorii.
Energia do działania
– Trener „Malina” prosi wszystkich o mocne trzymanie kciuków za Tancerzy! Po takiej przerwie powrót do startów w zawodach jest bardzo trudny. Bez wyjazdów, bez atmosfery konkursu, bez charakterystycznych emocji towarzyszących zawodom tanecznym. Zespół wysyła nagranie, które musi oddać to, co najważniejsze w wykonaniu układu tanecznego – to jest niesamowicie wyczerpujące wyzwanie! – tłumaczą tancerze, dla których energia publiczności jest motywująca, a w obecnej sytuacji muszą obejść się bez niej, przez co spada jakość ruchu, jak i chęć tańczenia. Na szczęście Agnieszka Malinowska to profesjonalistka, która w okresie lockdownu wzięła udział w warsztatach międzynarodowych dostępnych w sieci i w szkoleniach z psychologii sportu. Aktualizuje zdobytą wiedzę i sprawnie wciela ją w życie zespołu. Dzięki temu dzieci czerpią przyjemność z tańca i mają możliwość prezentowania się w sieci.
(oprac. ska)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS