A A+ A++

Fundacja Lafarge WSPÓLNIE zaprasza szkoły podstawowe z całej Polski do udziału w bezpłatnym programie ekologicznym. Nauczyciele uczestniczący w Zielonym Laboratorium Lafarge otrzymają trzy scenariusze lekcji dotyczące najważniejszych zagadnień środowiskowych: jakości powietrza, oszczędzania wody i segregacji odpadów. Do każdej lekcji przygotowano zestaw narzędzi edukacyjnych – materiały video, pomysły na pracę projektową i dyskusję w grupie, a także propozycje praktycznych zadań domowych.

Dbałość o środowisko to kluczowy obszar naszej działalności. Dlatego dostrzegając potrzebę edukacji na temat zmian klimatycznych i wpływu człowieka na otoczenie, opracowaliśmy pilotażowy program ekologiczny Zielone Laboratorium Lafarge.  Chcemy dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniami i w ten sposób pragniemy wesprzeć kształtowanie proekologicznych postaw już od najmłodszych lat – mówi Łukasz Ludwisiak, Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju Lafarge w Polsce.

Program został opracowany przez doradcę metodycznego w porozumieniu z ekspertami Lafarge w taki sposób, by uczniowie mogli z łatwością przyswoić wiedzę na temat ochrony środowiska. Pierwszy scenariusz pomoże dzieciom zrozumieć jak można ograniczyć emisję CO2 poprzez odpowiedni dobór transportu, oszczędne ogrzewanie mieszkań czy spożywanie sezonowych produktów. Kolejny zestaw materiałów omawia sposoby oszczędzania wody, a program ostatniej lekcji pozwoli na zapoznanie się m. in. z cyklem życia śmieci i zasadą 4R – Refuse, Reduce, Reuse, Recycle (Odrzuć, Zmniejsz, Użyj ponownie, Odzyskaj) i jej stosowaniem w przypadku konkretnych produktów.

W ramach programu odbędzie się również konkurs dla najbardziej zaangażowanych nauczycieli i uczniów. Klasy, które zaprezentują, jak wdrażają działania proekologiczne w codziennym życiu mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Szczegóły dotyczące regulaminu konkursu można znaleźć na stronie http://fundacjawspolnie.pl/zielone-laboratorium/.

Zielone Laboratorium Lafarge to zestaw przekrojowych materiałów edukacyjnych w pełni dostosowany do realiów zdalnego nauczania. Dzięki temu można skutecznie wykorzystać zaproponowane w nim rozwiązania edukacyjne w obecnych warunkach. Zachęcamy więc szkoły do wzięcia udziału w programie oraz do zgłaszania prac do konkursu. Szkoła, która najlepiej zaprezentuje efekty działań dydaktycznych o ekologii otrzyma nagrody, w tym m.in. 65-calowy monitor interaktywny wraz z aplikacją edukacyjną. Na zwycięskiego nauczyciela czeka również tablet, a na 30 uczniów – specjalnie przygotowane lasy w słoikach – podkreśla Zuzanna Tkacz, Specjalista ds. Projektów Fundacji.

Fundacja Lafarge WSPÓLNIE od 2016 roku realizuje długofalowe programy mające na celu rozwój społeczności lokalnych oraz projekty na rzecz edukacji, zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, poprawiające przestrzeń lub infrastrukturę, a także promujące ochronę środowiska. Dzięki fundacji zostały zorganizowane także warsztaty edukacyjne dla dzieci połączone z konkursem “Drugie życie śmieci – stwórz Eko Zabawkę” oraz konkurs plastyczny dla najmłodszych w celu budowania świadomości młodego pokolenia o recyklingu. Działania fundacji WSPÓLNIE na rzecz ludzi i społeczności to jeden z filarów realizacji celów zrównoważonego rozwoju Lafarge w Polsce.

***

O Lafarge w Polsce

Jesteśmy jednym z czołowych producentów cementu, kruszyw i betonu oraz liderem rozwiązań na polskim rynku budowlanym. Naszą nadrzędną wartością jest bezpieczeństwo oraz kultura „zero wypadków”. Dostarczamy najwyższą jakość rozwiązań i usług, stale inwestujemy w innowacje. Chcemy być zaufanym doradcą dla naszych Klientów, firmą zrównoważoną i bezpieczną dla naszych partnerów i interesariuszy oraz dobrym miejscem pracy dla naszych pracowników.

Lafarge w Polsce działa od 1995 roku. Obecnie w 51 zakładach zatrudniamy ponad 1500 pracowników. Jesteśmy częścią globalnej Grupy LafargeHolcim, która zatrudnia około 75 000 pracowników w około 80 krajach i posiada ponad 2300 zakładów na świecie.

Jesteśmy liderem branży w zakresie zrównoważonego rozwoju zdefiniowanego w czterech filarach: klimat, gospodarka obiegu zamkniętego, środowisko oraz ludzie i społeczności. Łączymy działalność przemysłową z szacunkiem dla pracowników, naszych sąsiadów i środowiska naturalnego.

Więcej informacji na stronie: www.lafarge.pl; www.lafargeholcim.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUnikatowa książka o życiu codziennym Wyklętych. Na podstawie relacji żołnierzy
Następny artykułWYNIKI I TURY KONKURSÓW WÓJTA GMINY IŁAWA