Red Dead Redemption 2 jest tytułem, o którym trudno będzie kiedykolwiek zapomnieć – podobną sytuację możemy zaobserwować w przypadku Silent Hill 2, Grand Theft Auto: San Andreas, czy nawet Mass Effect 2, czyli w skrócie: gier wszech czasów.
Rockstar Games opracowywało historię Arthura Morgana przez aż 8 lat, co widać na każdym kroku. Mnogość mechanik i ich dopracowanie wciska w fotel, tętniący życiem świat wywołuje przysłowiowy opad szczęki, a pisaniem postaci zajmowali się najlepsi w swojej kategorii.
Dzisiaj zajmiemy się bardziej szczegółowym przedstawieniem najważniejszych członków gangu Van Der Linde, a co więcej, wspólnymi siłami wybierzemy tego (za pomocą ankiety widocznej po lewej stronie, jak i pod tekstem), który zrobił na nas największe wrażenie. Pod uwagę nie bierzemy Arthura Morgana, bo zabawa w takim przypadku nie miałaby sensu – główny bohater zebrałby zapewne 99% głosów. Pamiętajcie jednak, aby nie kierować się tym, kogo najbardziej polubiliście – w tym przypadku chodzi o to, który niżej przedstawiony bohater jest najlepiej napisany. Ponadto, w sekcji komentarzy możecie śmiało zdradzić, która postać jest najbardziej nijaka.
Tekst zawiera oczywiście wiele spoilerów z Red Dead Redemption 2!
Dutch
Dutch nie miał łatwego dzieciństwa. Już w bardzo młodym wieku jego ojciec opuścił swoją rodzinę przez śmierć w bitwie pod Gettysburgiem, która jest uznawana za jedno z najkrwawszych starć w trakcie wojny secesyjnej. Gdy miał 15 lat postanowił opuścić rodzinny dom, bowiem nie dogadywał się ze swoją matką. Aby zarobić w trudnych czasach, Dutch zaczął brnąć w przestępcze życie, poznając w międzyczasie złodziejaszka o imieniu Hosea…
Hosea
…z którym postanowił współpracować. Po paru wspólnych zleceniach i bliższym zapoznaniu się, bohaterowie postanowili założyć gang Van Der Linde. Hosea był osobą, która potrafiła przemówić Dutchowi do rozsądku, a co najważniejsze, w pierwszej kolejności myślała o konsekwencjach swoich czynów, a dopiero później działała. Matthews w późniejszym czasie postanowił wziąć pod opiekę także Arthura i Johna, których, wspólnie z Dutchem, nauczył czytać, pisać, a co najważniejsze – strzelać.
Wujek
Wujek przez całą historię Arthura Morgana nie pojawia się zbyt często na ekranie z jednego, prostego powodu – zamiast pomagać gangowi w realizowaniu swoich celów, wolał chwycić za flaszkę, usiąść koło drzewa i upić się alkoholem, głośno przy tym śpiewając. Postać tę dopiero lepiej poznajemy w epilogu, jak i opowieści z Red Dead Redemption skupiającej się na Johnie Marstonie.
John
Możecie tego nie wiedzieć, ale John Marston w młodym wieku został wysłany do sierocińca. Było to spowodowane tym, że jego matka zmarła w trakcie porodu, a ojciec – prawdopodobnie – zginął w barze broniąc dobrego imienia Szkocji. Bohaterowi niezbyt podobało się w wyżej wymienionym “domu”, więc uciekł i zaczął popełniać przestępstwa. Zabił jednego dorosłego człowieka w wieku 11 lat, a później okradł pewną rodziną, za co miał zostać powieszony. Stałoby się tak, gdyby nie reakcja przechodzącego akurat Dutcha, który wziął, wraz z Hoseą, go pod swoją opiekę.
Abigail
Abigail trafiła do gangu dzięki Wujkowi. Była prostytutką, więc sporo członków gangu Van Der Linde z nią współżyło, lecz kobieta w pewnym momencie poczuła coś do Johna, z którym zaszła w ciążę, a jej owocem był Jack. Ojciec chłopaka był ogromnym skurczybykiem, bowiem na wieść o dziecku ulotnił się, a rolę “opiekuna” przejął Arthur, który nie mógł wybaczyć Johnowi tak dużej zdrady i opuszczenia bliskiej osoby, która najbardziej potrzebowała wsparcia właśnie w tym momencie. Mimo wszystko, Abigail zawsze chciała dobrze dla swojego męża.
Sadie
Sadie poznajemy już w trakcie rozgrywania pierwszej misji fabularnej. Micah, nasz towarzysz, podpalił jej dom, więc kobiecie nie zostało nic innego, jak przystać na propozycję Dutcha (głowa gangu chciała wziąć ją pod swoje skrzydła). Początkowo Sadie była odrzucana przez inne kobiety, nikt się nią nie interesował – sytuacja zmieniła się dopiero w trzecim rozdziale Red Dead Redemption 2, kiedy to żona zabitego przez O’Driscolli Jacka bierze sprawy w swoje ręce i zaczyna pomagać Arthurowi w rozmaitych zadaniach.
Karen
Będąc jeszcze przy płci żeńskiej, grzechem byłoby nie wspomnieć o przebojowej, zjawiskowej Karen Jones, która w niemalże każdym momencie wyróżniała się na tle innych kobiet w gangu (Mary-Beth, Tilly, czy nawet Susan). Karen w trakcie zabawy pomaga Billowi, Lenny’emu i Arthurowi obrabować bank, a w późniejszym czasie popada w alkoholizm przez śmierć Seana, jej kochanka. Koniec końców nie wiemy nawet, czy bohaterka wciąż żyje. Swego czasu mówiło się, że spadła z wysokości będąc pod wpływem upojenia alkoholowego.
Bill
Bill w młodym wieku wstąpił do armii – został przydzielony do oddziału piechoty, lecz przez złe zachowanie (m.in. usiłowanie zabójstwa innego żołnierza) został zwolniony ze służby. Aby się utrzymać, zaczął obrabowywać przyjezdnych – w pewnym momencie stracił cały swój “dorobek” na rzecz kobiety, która przechytrzyła go i zabrała wszelkie jego kosztowności. Mimo wszystko, Bill się nie poddawał i w dalszym ciągu próbował obrabowywać innych. Jego celem był m.in. Dutch, który na widok wyniszczonego Williamsona pozwolił wstąpić mu do gangu i dać jakiś cel w życiu.
Javier
Najśmieszniejszą przeszłość ma natomiast Javier, który również był zmuszony kraść, aby przeżyć. Meksykanin nie obrabowywał bezpośrednio ludzi, a raczej ich dorobek, bowiem zajmował się kradnięciem… kurczaków, które potem sprzedawał na rynku. W trakcie jednej ekspedycji naciął się na Dutcha, który… także kradł kurczaki. Oboje zaczęli się z tego powodu śmiać, a “ojciec” Arthura Morgana postanowił zaprosić Javiera do gangu.
Micah
Micah, Micah, Micah… Cóż tu można by o nim napisać, aby jednocześnie się nie zdenerwować. A więc tak: postać ta do 1899 roku podróżowała ze swoimi dwoma znajomymi, Cleetem i Joe, z którymi przeprowadził także nieudany napad na nieznany bank. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Dutch tak bezgranicznie ufał Micahowi, zgadzając się m.in. na przeprowadzenie ataku w Blackwater, to już śpieszę z krótkim wyjaśnieniem: Micah w pewnym momencie uratował Dutchowi życie, gdy ten był na wymianie złota, które jego gang niedawno ukradł. Gdyby nie reakcja ww. postaci, to kochanek Molly musiałby pożegnać się z życiem.
Lenny
Lenny dołączył do gangu dosłownie kilka miesięcy przed napadem na Blackwater. Bardzo szybko zauroczył się w Jenny Kirk, która w trakcie rzeczonego napadu straciła życie. Strata znacząco odcisnęła na nim piętno, a bohater przez długi czas nie był sobą. Rozluźnił się dopiero w saloonie w miasteczku Valentine, lecz swoją wolnością nie było mu dane pocieszyć się zbyt długo, bowiem stracił życie w Saint Denis.
Charles
Na sam koniec zostawiłem Charlesa Smitha, który jako jeden z niewielu nie stracił rozumu i wciąż potrafił trzeźwo myśleć. Amerykanin, podobnie zresztą jak Lenny, dołączył do ekipy Van Der Linde parę miesięcy przed napadem w Blackwater. Wcześniej błąkał się po świecie bez celu – było to spowodowane tym, że jego plemię zostało wytrzebione przez amerykańską armię, a jemu jako jednemu z nielicznych udało się uciec.
Pragnę zaznaczyć, że powyższe obrazki pochodzą z oficjalnej strony Rockstar Games, do której dostaniecie się klikając w ten link.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS