A A+ A++

Gościem Radia Łódź w poniedziałek (22 lutego) był radny osiedla Łagiewniki Romuald Maria Walewski. Rozmawialiśmy o pracach nad zmianami w statucie jednostek pomocniczych, czy władze Łodzi chcą ograniczyć kompetencje Rad Osiedli, czy ten model samorządu lokalnego najniższego szczebla jest dziś potrzebny Łodzianom?

Łódzcy radni osiedlowi obawiają się że zaproponowane przez władze miasta zmiany w statutach spowodują dalszą marginalizację tych jednostek – uważa Romuald Maria Walewski – radny osiedla Łagiewniki w Łodzi. Zdaniem porannego gościa Radia Łódź, to konsekwencja wcześniejszego ograniczenia osiedlowych budżetów i przesunięcia ich do Budżetu Obywatelskiego i Planu dla Osiedli.

Rada osiedla tym różni się od budżetu obywatelskiego, że radni kontrolują zaplanowane wydatki i mogą też interweniować w przypadku, gdy jakaś inwestycja mimo, że została wybrana nie jest realizowana – uważa Walewski. Jeśli te zasady zostaną ze statutu usunięte większość radni osiedlowi staną się zbędni – dodaje.

Posłuchaj rozmowy i dowiedz się więcej:

W Łodzi obecnie działa 36 rad osiedli, działa w nich 618 radnych. Frekwencja w ostatnich wyborach wyniosła nieco ponad 4%

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPoniedziałek z Defence24.pl: Wywiad z szefem MSZ; Wywiad z twórcą grupy śledczej Bellingcat
Następny artykułProsty powód. To dlatego zdecydował się odejść z TVN?