W obszarze dekoracji wnętrz zarówno kamień, jak i cegła przez długie lata były passé. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że w swojej klasycznej formie wyglądają niezwykle minimalistycznie. Jednak wystarczył dobry pomysł, aby cały świat zachwycił się tymi materiałami i by stały się one atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno we wnętrzach mieszkań, jak i w charakterze ozdób zewnętrznych budynków. Szczególnie warte polecenia są w tym przypadku produkty Stegu, łączące estetykę z trwałością.
Producenci materiałów przeznaczonych do dekoracji wnętrz i elewacji mają dla klientów różnego rodzaju propozycje, co pozwala dobrać najbardziej dopasowaną do wizji pomieszczenia czy budynku. Szczególną popularnością cieszy się kamień dekoracyjny, łączący w sobie elegancję z wieloletnią trwałością. Imitacja kamienia może być wykonana na wiele różnych sposobów, czego dobrym przykładem są propozycje firmy Stegu: Grenada, Nepal oraz Sierra. Grenada to kamień inspirowany andaluzyjskim krajobrazem, a położony na ścianie zmienia dom na wzór tych znajdujących się w miasteczkach południowej Hiszpanii. Warto przy tym zauważyć, że sprawdza się zarówno na elewacji, jak i we wnętrzu. Z kolei Nepal to kamienie głęboko rzeźbione, lekkie, wytrzymałe na wilgoć, mróz i uszkodzenia, a ich zaletą jest brak widocznych krawędzi na wykończonej nimi powierzchni. Dostępna wyłącznie na zamówienie Sierra to płytki wykonane z betonu, również odporne na trudne warunki atmosferyczne. Nadają wnętrzom naturalnego, a zarazem nowoczesnego charakteru.
Jeśli preferuje się klimaty bardziej industrialne, warto pomyśleć o modnej ostatnio w aranżacjach wnętrz cegle. Na rynku możemy znaleźć te materiały budowlane zarówno z gotową fugą, jak i przeznaczone do fugowania. Dobrym przykładem są takie propozycje jak Monsanto, Parma oraz Rustik. Monsanto doskonale sprawdza się na elewacji, a także w salonie; ich konstrukcja umożliwia szybki i prosty montaż. Ta płytka z szarą fugą jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwonej oraz beżowej. Natomiast Parma to cegła biała, która sprawdza się w tradycyjnych oraz nowoczesnych aranżacjach. Rustik przeznaczona jest do wykańczania elewacji i wnętrz – imituje starą holenderską cegłę, jednak jest mrozoodporna i nadaje niepowtarzalny charakter każdej powierzchni.
Preferujesz drewno? Świetną propozycją są panele ścienne Pure z serii Wood Collection. Ideą tworzenia tego produktu było wierne odwzorowanie naturalnych krążków drewna. Panele są wytwarzane w ekologicznym procesie produkcji z wysokogatunkowego drewna, co zapewnia ich najwyższą jakość, a przy tym są łatwe w montażu i spełniają restrykcyjne wymogi związane z funkcjonalnością. Odznaczają się bezpretensjonalną estetyką, a każdy trójwymiarowy panel ma swój niepowtarzalny wzór i oryginalną fakturę. Poprzez swoją szlachetną prostotę i praktyczność należą do sprawdzonych i bardzo lubianych przez użytkowników rozwiązań skandynawskich. Przeznaczone są wyłącznie do użytku wewnętrznego.
Płytki architektoniczne to interesująca alternatywa dla wymienionych materiałów. Są one dedykowane szerokiemu gronu odbiorców, którzy poszukują współczesnych, bardziej surowych w swym wyglądzie rozwiązań, hołdujących tradycjom świetnego rzemiosła i najlepszej architektury. Wykonane są z dwóch rodzajów materiałów – betonu, w którym widać wżery i odbicia – oraz gipsu (tu również wżery nadają efekt naturalności materiału). Dobrymi przykładami takich płytek architektonicznych wysokiej jakości są: Constructo – odzwierciedla wygląd desek szalunkowych wykorzystywanych w budownictwie do tworzenia m.in. solidnych i trwałych konstrukcji drewnianych; oraz New York – odwzorowuje płyty betonowe zarówno pod względem kolorystyki, jak i struktury, a gładka faktura płyty urozmaicona jest charakterystycznymi dla struktur betonowych wżerami i porami.
Zarówno wnętrza, jak i elewację domu można upiększyć na wiele sposobów. Dzięki szerokiemu wyborowi materiałów dekoracyjnych będzie to proste zadanie!
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS