A A+ A++

Styczeń i luty rokrocznie to miesiące, kiedy każda szkoła średnia organizowała jeden z najważniejszych balów.
Młodzież już na kilka miesięcy przed przygotowywała się do studniówki. Przygotowaniom towarzyszyły duże emocje, maturzyście nie mogli doczekać się balu. Ten rok jest wyjątkowy, studniówek nie będzie, a uczniowie po cichu liczą, że chociaż uda im się zorganizować bal absolwenta.
-Pamiętam rokroczne bale gimnazjalne, które przez kilka lat były wspaniałą tradycją w Gimnazjum Publicznym Nr 4 im. Orląt Lwowskich – mówi dyrektor LO Nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim, Dariusz Kaszuba. Dyrektor z Gimnazjum Nr 4 i PSP Nr 14 był związany przez 25 lat. Mówi, że balom, w uroczystej atmosferze, towarzyszył polonez, dyskoteka i poczęstunek.
– Z sentymentem wspominam również swój bal studniówkowy, kiedy uczęszczałem do LO im. J. Chreptowicza.
-Wtedy studniówki odbywały się w szkole, a uczniowie przygotowywali sami wystrój sali gimnastycznej i klas – dodaje. Cieszyło nas to tym bardziej, ponieważ na przygotowania do studniówki potrzebny był czas i działo się to niekiedy kosztem lekcji. Obecnie pandemia wymusiła na komitetach studniówkowych zaniechanie organizacji takich imprez. Młodzież bardzo nad tym ubolewa. Wiem, że komitety studniówkowe w niektórych szkołach, w skład których wchodzą pełnoletni uczniowie szkół oraz rodzice, poczyniły rezerwacje na bale. Z tym jednak, że w większości nie miały to być bale studniówkowe, ale bale absolwentów. Taka propozycja pojawiła się również w naszej szkole. Bal absolwenta miałby odbyć się pod koniec maja. Sama koncepcja balu podoba mi się jak najbardziej. Czy jednak uda się go zorganizować -czas pokaże.
Za sobą 12 balów studniówkowych jako dyrektor III LO im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim ma Robert Warda.
-Pamiętam pierwsze studniówki w naszej szkole, które były organizowane na hali sportowej – mówi R. Warda. Młodzież sama przygotowywała halę. Pracy było dużo, samo przygotowanie i organizacja pochłaniały mnóstwo czasu, to była olbrzymia uroczystość dla szkoły. Później studniówki przeszły do restauracji i zmieniły swój smak. Nie było to już to samo, ale młodzież bardzo cieszyła się na samą myśl o studniówce. Mimo, że było mniej pracy, to uczniowie zdobywali doświadczenie i umiejętności organizacji. Rok ten jest rokiem bardzo trudnym. Młodzież nie myśli o studniówce. W zamian planują bal na zakończenie roku szkolnego. Z tym, że zainteresowanie takim balem jest mniejsze, niż studniówką. 

Print Friendly, PDF & Email
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Minister Gróbarczyk powołał strażaka bez kwalifikacji na dyrektora SAR”. Poseł Lewicy zawiadamia prokuraturę
Następny artykułSzybka Ścieżka do innowacji jeszcze otwarta! NCBR przeznaczy 300 mln zł na prace badawczo-rozwojowe