A A+ A++

– Chcemy być więcej niż tylko klubem piłkarskim. Chcemy być wrażliwi społecznie – mówił właściciel Warty Poznań Bartłomiej Farjaszewski. I poznański klub włączył się do promocji języka migowego. Nauczą się go piłkarze i trenerzy, aby w ten sposób zachęcić do nauki innych.

Warta Poznań bardzo rożni się od innych polskich klubów, które skupiają się na działalności piłkarskiej i walce w Ekstraklasie czy niższych ligach. Warta też to robi, ale chce tworzyć także specyficzny klub o dużej społecznej wrażliwości. – Chcemy poznaniaków uaktywnić. Inwestujemy w sfery niszowe jak sport niepełnosprawnych, kobiet, jak seniorzy. W dobie, kiedy wszystko kręci się wokół kosmicznie wysokich budżetów i osiągania wyników niemal za wszelką cenę, proponujemy inną, ludzką skalę patrzenia na futbol – mówił niedawno w rozmowie z Interia.pl właściciel klubu Bartłomiej Farjaszewski. Klub chce być także ekologiczny, aby per “Zieloni” nie mówiono o Warcie tylko ze względu na barwy.

– Chcemy programowo zmieniać Wartę Poznań. Mamy dokument “Plan Rozwoju 2020-2023”. który jest impulsem do tego, by zacząć myśleć o “Zielonych” nie tylko jak o klubie piłkarskim, ale też w szerszym kontekście – systemu wartości, które chcemy reprezentować i wokół których będziemy skupiali społeczność – mówił Jarosław Żubka, dyrektor marketingu i komunikacji Warty Poznań SA. 

Warta Poznań na migi

Promocja języka migowego wpisuje się w ten kontekst. Warta Poznań związała się z firmą MiguMig – zabawy z językiem migowym, aby wesprzeć naukę języka migowego wśród niesłyszących i słabo słyszących, zwłaszcza dzieci. W myśl zawartej właśnie umowy z Warta Poznań i MiguMig przeprowadzą szereg akcji, których celem będzie zwrócenie uwagi na obecność w naszym otoczeniu osób niesłyszących, zagadnienie związane z komunikowaniem się z nimi, a także nauka podstaw języka migowego. Klub realizuje w ten sposób, zawarte w “Planie Rozwoju 2020-23” zobowiązanie do walki z wykluczeniami oraz wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.

W ramach akcji piłkarze i trenerzy Warty Poznań sami będą się uczyli języka migowego, aby dzięki temu promować go w czasie meczów i spotkań z ludźmi.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoronawirus może prowadzić do pogorszenia wzroku? Niepokojące wyniki badań
Następny artykułGórnicy zadowoleni. Czternastki już na ich kontach