A A+ A++
Chodziło o spółkę będącą operatorem i właścicielem porównywarki różnego rodzaju produktów i usług, głównie finansowych (np. ubezpieczeniowych). Spółka współpracuje z inną firmą, należącą do tej samej grupy kapitałowej. Pełni ona rolę agenta ubezpieczeniowego. Pośredniczy więc w podpisywaniu umów między klientami a zakładami ubezpieczeń.
Operator z agentem postanowili utworzyć konsorcjum. Skorzystaliby na tym obaj. Operator nie może bowiem sam świadczyć usług pośrednictwa ubezpieczeniowego. Platforma będzie więc kanałem dystrybucji produktów ubezpieczeniowych.
Spółka zaznaczyła, że bez współpracy w ramach tego wspólnego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe świadczenie usług pośrednictwa na rzecz zakładów ubezpieczeń. Operator i agent mieli więc dzielić się prowizją za sprzedaż ubezpieczeń za pośrednictwem platformy.
Wyglądałoby to tak, że agent będzie rozliczał się z zakładami ubezpieczeń, a uzyskaną prowizją podzieli się z operatorem.
Spółka uważała, że przekazanie należnej jej części prowizji nie będzie objęte VAT, bo nie będzie to wynagrodzenie za usługi, tylko wewnętrzne rozliczenie zysku w ramach konsorcjum. Będzie to więc jedynie operacja księgowa, dokonywan … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOszukali blisko 500 osób podczas zakupów internetowych. Straty sięgają pół miliona złotych.
Następny artykułNowy sprzęt medyczny trafił do szpitala na Winiarach. Kardiomonitory przekazała WOŚP