Gdy termin jest rzeczą świętą, liczy się każda zaoszczędzona godzina pracy. W branży budowlanej i remontowej nawet niewielkie opóźnienie może spowodować poważny zastój w kolejnych etapach prac. Szybkoschnące i szybkowiążące produkty są sprzymierzeńcami każdej ekipy. Inwestorom jednak zależy nie tylko na czasie, ale także na jakości. Czy jedno z drugim może iść w parze?
Posadzka szybkowiążąca dla wymagających
Narażona na ciągłą i intensywną eksploatację posadzka to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Kluczem do atrakcyjnego wizualnie wykończenia jest stabilny, równy i wytrzymały podkład. Zaprawa szybkowiążąca pozwala szybko zobaczyć efekt końcowy i sprawne przeprowadzenie pozostałych prac remontowych. Wybór najlepszego materiału budowlanego zapewnia sukces w obu dziedzinach – posadzka szybkowiążąca i szybkoschnąca musi się wyróżniać nie tylko czasem wiązania, ale też wysoką wytrzymałością mechaniczną (osiąganą w krótkim czasie).
Zaprawa szybkoschnąca. Najszybciej, czyli kiedy?
Jeśli zależy nam na szybkim ukończeniu prac, w pierwszej kolejności należy oczywiście zwrócić uwagę na czas wiązania. Najlepsze posadzki szybkoschnące (np. Baumit Rapido 1 Speed) umożliwiają wejście na zawiązaną z podłożem warstwę już po trzech godzinach od aplikacji. Dzięki temu kontynuowanie pozostałych prac budowlanych we wnętrzu może nastąpić jeszcze w ten sam dzień. Wspomniana posadzka szybkoschnąca Baumit Rapido 1 Speed jest gotowa do układania na niej finalnych warstw po zaledwie 24 godzinach, a w pełni obciążyć ją można po trzech dniach.
Szukając szybkoschnącej posadzki, zapamiętaj więc te parametry jako wzorcowe:
- wejście na posadzkę – po 3 godzinach,
- układanie warstw wykończeniowych – po 24 godzinach,
- pełne obciążenie posadzki – po 3 dniach.
Posadzka szybkoschnąca – zalety nie tylko dla posadzkarzy
Krótki czas wiązania (3 godziny) to korzyść dla całej ekipy remontowej i inwestora. Umożliwienie ruchu pieszego po ułożonej warstwie to szybsza praca osób, które zajmują się elektryką w budynku czy pracami wykończeniowymi. Wykonywanie zaprawy szybkowiążącej jest więc nie tylko etapem, który ma na celu stworzyć trwałą, bezpieczną i estetyczną posadzkę, lecz także przyspieszyć całość działań, co ma znaczenie zwłaszcza przy kontraktach krótkoterminowych, krótkich remontach czy pracach wykończeniowych w wyjątkowych warunkach (np. w czasie kilku cieplejszych dni, po których zapowiadany jest mróz).
Zaprawa szybkowiążąca. Czy sprawdzi się w każdym pomieszczeniu?
Jeśli zdecydujemy się na produkt wysokiej jakości – tak. Dla przykładu, posadzkę cementową Baumit Rapido 1 Speed można stosować w całym mieszkaniu (również w wilgotnej kuchni czy łazience), obiektach użyteczności publicznej, a nawet w zakładach przemysłowych, w których kluczowa jest wytrzymałość mechaniczna. Wybierając spośród najszybciej wiążących produktów, warto więc zwrócić uwagę na te, które są przystosowane do unoszenia wysokich obciążeń. Nasza podpowiedź: na opakowaniu szukaj klasy produktu CT-C35-F6-A12.
Jeśli szukasz idealnego produktu, zajrzyj na stronę Baumit: https://baumit.pl/produkty i dowiedz się więcej o zaletach posadzki Baumit Rapido 1 Speed. Przekonasz się, że zaprawa szybkowiążąca i szybkoschnąca może mieć jednocześnie najlepsze parametry wytrzymałościowe.
materiał zewnętrzny
artykuł promocyjny
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS