We wtorek 9 lutego poznaliśmy laureatów VI edycji Plebiscytu o Nagrodę św. Brunona Patrona Giżycka. Laureaci plebiscytu, uhonorowani zostaną Statuetkami Świętego Brunona oraz nagrodami pieniężnymi w wysokości 1000 zł każda.
Statuetki przyznano w kategoriach: Kultura, Sport, Gospodarka, Turystyka, Zdrowie, Społecznik, Ambasador Giżycka, Pomysł, Statuetka Honorowa oraz Statuetka Pamięci. Zwycięzców wybrała kapituła złożona z laureatów poprzedniej edycji, uzupełniona o udział Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Burmistrza Giżycka.
W tym roku, z powodu epidemii, nie odbyła się uroczysta gala, a wyniki podczas wydarzenia online ogłosił Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.
Zwycięzcy i nominowani w Plebiscycie o Nagrody Świętego Brunona Patrona Giżycka 2021:
KULTURA
Laureat:
- Jan Sekta – ceniony, giżycki historyk, prelegent spotkań historycznych, wieloletni nauczyciel historii, obecnie pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie z wielkim zaangażowaniem tworzy i koordynuje Giżyckie Archiwum Cyfrowe gac.gizycko.pl. Autor unikatowej, wydanej w 2020 roku publikacji – „Dawne Giżycko w stu ilustrowanych opowieściach”.
Nominowani: Zofia Sobocińska, Mariusz Korzeb, Small Band
SPORT
Laureat:
- Andrzej Paszkiewicz, znakomity trener piłki ręcznej, od 30 lat prowadzący społecznie drużyny giżyckich szczypiornistów. 30 lat pracy to tysiące meczów, setki turniejów i wiele godzin treningów. W 2020 roku został uhonorowany Diamentową odznaką za zasługi dla Polskiej Piłki Ręcznej i obchodził jubileusz pracy trenerskiej.
Nominowani: Biegam Bo Lubię Giżycko – Edyta Organek i Daniel Gibuła, Monika Fedusio
GOSPODARKA
Laureat:
- Biłas & Synowie, firma rodzinna, którą zna chyba każdy giżycczanin. Pan Mirosław Biłas wraz z synami prowadzi szeroką działalność gospodarczą: budownictwo, sieci i instalacje, gastronomia, stacja paliw, sala bankietowo–konferencyjna, kręgielnia. Nominacja za imponujący rozwój firmy na przestrzeni lat.
Nominowani: Pan Kartacz, Mała FlotaJakub i Grażyna Konstantynowicz
TURYSTKA
Laureat:
- Dominik Kaźmierczak Motolotnie Mazury „Popatrz z góry na Mazury!” – tak na loty widokowe nad Mazurami zaprasza Dominik Kaźmierczak. Motolotnie Mazury to oferta dla wszystkich, którzy chcą z innej perspektywy zobaczyć Giżycko i Mazury. W trakcie lotu można podziwiać wspaniałe widoki Krainy Tysiąca Jezior, poczuć wolność, adrenalinę i przeżyć unikatową atrakcję.
Nominowani: Mirosław Boć, Wieża Ciśnień
ZDROWIE
Laureat:
- Oddział Chorób Zakaźnych i Covidowy, Giżycki Oddział Chorób Zakaźnych znajduje się na liście szpitali zakaźnych do walki z epidemią Covid-19. Personel medyczny dokłada szczególnej troski i opieki nad swoimi pacjentami. Walczą o nasze zdrowie i życie, narażając swoje. Oddział stara się tworzyć najlepsze warunki do leczenia chorych, z pełnym zaangażowaniem, profesjonalizmem i indywidualnym podejściem.
Nominowani: Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
SPOŁECZNIK
Laureat:
- Joanna Sudak, od dziecka pomaga potrzebującym, tego nauczyła ją mama. Nigdy nie pozostaje obojętna na czyjąś krzywdę. Od kilku lat prowadzi zbiórki dla potrzebujących, którzy są w różnych sytuacjach życiowych i losowych. Działa również jako wolontariuszka Szlachetnej Paczki. Wolontariat i akcje pomocowe są częścią jej życia, a ona sama staje się synonimem takich akcji w naszym mieście.
Nominowani: Andrzej Gasiul, Maria Popieluch, Natalia Paszkiewicz, „Maseczki dla Polski”
AMBASADOR GIŻYCKA
Laureat:
- Giżycka Grupa Regatowa, GGR bierze udział w najważniejszych żeglarskich zawodach w kraju i za granicą, podczas których promowane jest nasze miasto. Klub od 2005 r. organizuje szkolenia regatowe i rywalizację sportową dzieci i młodzieży. 12 zawodników GGR otrzymało powołania do Kadry Narodowej na sezon 2020. GGR to trzeci klub sportowy w województwie warmińsko-mazurskim i trzeci klub żeglarski w Polsce. Świetne wyniki są konsekwencją systemu szkoleniowego i zdrowej rywalizacji sportowej, pełnego zaangażowania trenerów, zawodników i klubu zwariowanych rodziców pod sztandarem GGR.
Nominowani: Aleksandra Juszkiewicz, Joanna Zubkowicz
POMYSŁ
Laureat:
- Leśny Projekt Edukacyjny „W LISTOWIU” funkcjonuje od lipca 2020 roku, Pomysłodawczynią i założycielką projektu jest Aneta Górska Prezes Fundacji Północny-Wschód. „W Listowiu” to forma opieki dziennej nad dziećmi w wieku 3-6 lat. Głównym założeniem jest przebywanie dzieci na dworze w otoczeniu natury, duża dawka ruchu na świeżym powietrzu, kontakt z językiem angielskim oraz komunikacja z dzieckiem w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy oraz o elementy najlepszych systemów wychowawczo-edukacyjnych: Janusza Korczaka, Waldorfska, Montesorri, edukacji demokratycznej, flow learning Josepha Cornella.
Nominowani: Eulalia Paszkiewicz, Galinda
Źródło: UM Giżycko (mojegizycko.pl)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS