A A+ A++

Miasto Dębica przygotowało kolejną propozycję wsparcia dla lokalnego biznesu, której celem jest zminimalizowanie strat ekonomicznych w związku z pandemią koronawirusa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców m.in. z branży hotelarskiej, restauracyjnej, a także właścicieli pubów, a więc tych gałęzi gospodarki, które w ostatnich tygodniach były całkowicie zamknięte, Burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk przygotował projekt uchwały związany ze zwolnieniami z opłaty koncesyjnej za alkohol.

Według przygotowanego projektu uchwały, przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, zostaną zwolnieni z konieczności odprowadzania drugiej raty składki za sprzedaż alkoholu. To oznacza, że miasto zwolni przedsiębiorców z opłat za sprzedaż alkoholu za okres czterech miesięcy (luty – maj), a termin kolejnej raty płatności, będzie upływał dopiero 30 września br. Z kolei przedsiębiorcy, którzy dokonali już jednorazowej płatności za cały rok 2021, otrzymają zwrot 1/3 części opłaty. W tym przypadku warunkiem otrzymania zwrotu części opłaty będzie złożenie w terminie do 31 maja 2021 r. stosownego wniosku. Przygotowany projekt uchwały jest odpowiedzią na rozmowy prowadzone z lokalnymi przedsiębiorcami, których celem było dostosowanie formy udzielanej pomocy do rzeczywistych potrzeb branż gospodarki najbardziej dotkniętych skutkami pandemii.

To kolejna inicjatywa władz miasta Dębicy mająca na celu wsparcie lokalnych przedsiębiorców w związku z pandemią koronawirusa. Miejski plan wsparcia przedsiębiorców przygotowany w marcu 2020 roku zakładał między innymi odroczenie podatku od nieruchomości lub rozłożenie płatności na raty, umorzenie zaległości podatkowych na indywidualny wniosek przedsiębiorcy, a także obniżkę czynszu dla przedsiębiorców, którzy zawiesili swoją działalność prowadzoną w lokalach należących do zasobu Miasta Dębicy.

Źródło: https://debica.pl/pomoc-dla-przedsiebiorcow-w-zwiazku-ze-skutkami-pandemii/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAccor: U nas otworzysz drzwi bez dotykania klamki
Następny artykułZnaki towarowe zarejestrowane w UE – co po brexicie?