Od wtorku (9 lutego) dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego postanowiła otworzyć zamknięte wczoraj szlaki. – Zagrożenie związane z lodem spadającym z gałęzi drzew już nie występuje – tłumaczy na stronie internetowej parku.
Warunki w górach są nadal trudne. Pracownicy BdPN informują, że na szlakach połonin zalega zmienna, nierównomierna, twarda warstwa lodoszreni oraz lodu, które przykryte są świeżym śniegiem.
Wybierających się na szlaki pracownicy BdPN proszą o rozwagę, dostosowanie trasy do swoich możliwości oraz zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym – TUTAJ.
Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego
Jak informuje Służba Śniegowo-Lawinowa Grupy Bieszczadzkiej GOPR – nieznaczne zagrożenie lawinowe występuje lokalnie, w miejscach odłożenia i uformowania na stokach zawietrznych depozytów śniegu o znacznych grubościach (m.in. nawisów).
– Niebezpieczeństwo dotyczy szczególnie stromych stoków o wystawach północnych, północno-wschodnich i wschodnich, gdzie w nawianych miejscach pokrywa śniegu osiąga 130 cm – czytamy w codziennym komunikacie.
Na najbliższą dobę w wyższych partiach prognozowane są opady śniegu (lokalnie do 12cm). Temperatury utrzymają się w zakresie od -4◦C do -12◦C przy umiarkowanym, w porywach silnym, zmiennym wietrze północno-zachodnim i północnym przechodzącym w południowy i południowo-zachodni.
opr. tom
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS