A A+ A++

Przychód z tytułu pożyczki zdematerializowanych akcji powstaje dla pożyczkodawcy w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego ustalonego w umowie, a nie w momencie przeniesienia własności papierów wartościowych.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 17 grudnia 2020 r. (IPPB3/4510-224/16-5/S/PS/OK).

Wnioskodawca jest spółką z o.o., polskim rezydentem podatkowym i podatnikiem CIT (dalej: spółka / wnioskodawca). Spółka jest właścicielem zdematerializowanych akcji polskiej spółki akcyjnej notowanej na giełdzie papierów wartościowych (dalej: akcje).

Czytaj także:

Fiskus nie dostanie podatku zaraz po zbyciu akcji – wyrok NSA

Spółka rozważa zawarcie umowy pożyczki papierów wartościowych z osobą prawną, polskim rezydentem podatkowym, podatnikiem CIT (dalej: pożyczkobiorca), na podstawie której spółka przeniesie na pożyczkobiorcę własność określonej liczby akcji, a pożyczkobiorca będzie zobowiązany do zwrotnego przeniesienia własności tej samej liczby akcji w terminie wynikającym z umowy pożyczki. W czasie trwania umowy pożyczkobiorca będzie korzystał z tych akcji w pełnym zakresie (dotyczy to m.in. możliwości wykonania praw korporacyjnych or…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTak oto kończy się Ameryka, jaką znaliśmy
Następny artykułUdany start zawodników LUKS Start Nakło w toruńskiej Arenie