A A+ A++

Według informacji z Ministerstwa Zdrowia na dzień 5 lutego br. w powiecie kłodzkim zostały dotychczas wykonane 8233 szczepienia przeciwko COVID-19. Jest to na chwilę obecną największa ogółem liczba szczepień w powiecie spośród wszystkich jednostek samorządu powiatowego w skali kraju.

W odniesieniu do liczby ludności w powiecie kłodzkim zaszczepionych zostało dotychczas – uwzględniając szczepienia pierwszą i drugą dawką, nieco ponad 4% mieszkańców powiatu, co plasuje region w okolicach średniej krajowej.

Większa ogólna liczba szczepień, niż w powiecie kłodzkim, przeprowadzona została w miastach wojewódzkich oraz w niektórych miastach stanowiących dawniej stolice regionu – jak np. Wałbrzych. Wielkość powiatu kłodzkiego, który jest jednym z największych w kraju, ma oczywiście wpływ na ogólną liczbę szczepień, ale dla porównania – tylko w obrębie województwa dolnośląskiego, w powiecie polkowickim wykonano dotychczas jedynie 316 szczepień (poniżej 1% mieszkańców ogółem), w powiecie legnickim – 460 (również poniżej 1% mieszkańców ogółem), a w stosunkowo licznym powiecie oleśnickim – 2476 szczepień (nieco ponad 2% mieszkańców ogółem).

Spośród zaszczepionych w powiecie kłodzkim osób na dzień 5 lutego br. 1810 osób otrzymało już 2 dawki szczepionki.

Od początku prowadzenia szczepień w powiecie kłodzkim – rozpoczęły się one 4 stycznia br., średnio wykonywanych było 257 szczepień na dobę. W ostatnich dniach zauważalny jest wzrost dobowej liczby szczepień – w ciągu ostatniej doby wykonano 654 szczepienia, a dobę wcześniej – 812, choć nadal w weekendy występuje znaczny spadek liczby wykonanych szczepień.

Według danych z raportu zgłoszonych do Państwowej Inspekcji Sanitarnej niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) na dzień 3 lutego br. odnotowano w powiecie kłodzkim dwa przypadki NOP, które wystąpiły po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19. Oba przypadki NOP zostały odnotowane 20 stycznia br.

Przebieg szczepień prowadzonych na terenie powiatu kłodzkiego w dużej mierze zależny jest oczywiście od działań na szczeblu krajowym – w tym od liczby dostarczanych do punktów szczepień szczepionek. Przytoczone wyżej dane statystyczne pokazują jednak, że przebieg szczepień w powiecie, wyłączając ogólną liczbę szczepień, nie odbiega znacząco od ich przebiegu w skali całego kraju.

red.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonkurs na imię dla żubra. Zwyciężyła tradycja w połączeniu z pandemicznym akcentem
Następny artykułSzef rosyjskiego MSZ atakuje UE. Komisja Europejska: nie będziemy komentować