A A+ A++

Wiceszef Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew w rozmowie z mediami rosyjskimi powiedział, że Rosja może wykorzystać mechanizmy sądowe do ochrony projektu, ale w tej sytuacji zdanie liderów państw i biznesu jest kluczowe.

“Głównym zainteresowaniem dokończeniem budowy gazociągu Nord Stream 2 są Niemcy i kraje Europy Zachodniej, które chciałyby otrzymywać gaz po przystępnych cenach” – powiedział Jabarow.

Nie wykluczył, że “uczestnicy projektu z Rosji i Europy złożą wspólny powództwo przed sądami międzynarodowymi, gdyż Stany Zjednoczone nieustannie wykazują nieuczciwą konkurencję”. Senator uważa, że ​​taki apel ma duże szanse powodzenia.

Nord Stream 2 przewiduje budowę dwóch nitek gazociągu o łącznej przepustowości 55 mld m sześc. Gazu rocznie z wybrzeża Rosji przez Morze Bałtyckie do Niemiec. Projektowi aktywnie sprzeciwiają się Stany Zjednoczone. W grudniu 2019 r. Państwa nałożyły sankcje na gazociąg, w wyniku których szwajcarskie Allseas zostały zmuszone do zaprzestania układania. Projekt wyklucza Europę Środkowo-Wschodnią z tranzytu gazu i uderza w bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Reklama

Kontynuowano to rok później – w grudniu 2020 r. barka Fortuna ułożyła 2,6 km rur na wodach niemieckich. W rezultacie, według Nord Stream 2 AG, operatora projektu, około 148 kilometrów rurociągu pozostało niedokończonych z łącznej długości 2460 kilometrów – 120 kilometrów pozostaje na wodach duńskich, a około 28 kilometrów na wodach niemieckich.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiliony euro w testamencie. Ocalały z Holocaustu przepisał francuskiej wiosce małą fortunę
Następny artykułGroźny pożar pod Łodzią! Z budynku mieszkalnego ewakuowano 17 osób [zdjęcia]