Występy mistrzyń Polski ostatnio przypominają sinusoidę, ale wygląda na to, że ta krzywa powoli się wypłaszcza. Wprawdzie drużyna trenera Kima Rasmussena doznała w tym sezonie już czterech porażek na krajowych parkietach, ale ostatni mecz z Młynami Stoisław wygrała, a teraz poradziła sobie z Ruchem, co przy czekającą ją wtorkową potyczką z liderem Zagłębiem Lubin może napawać optymizmem.

Wracając do wydarzeń na parkiecie, to lublinianki szybko zyskały przewagę. Świetny początek meczu miała Anastacio. Brazylijka w pierwszych pięciu minutach rzuciła trzy bramki. Dystans stale rósł i po trafieniu Rosiak MKS Perła wygrywał 6:1. Taka różnica utrzymywała się przez pewien czas, ale w końcówce pierwszej połowy gospodynie zaczęły zmniejszać straty. W 27. minucie, po skutecznie wykonanym przez Marcelinę Polańską rzucie karnym, Ruch przegrywał tylko 12:14. Na przerwę drużyna lubelska zeszła z trzybramkowym prowadzeniem (16:13).

MKS Perła Lublin kontrolował przebieg gry

Na początku drugiej odsłony ten dystans się utrzymywał, ale z czasem mistrzynie kraju zaczęły rywalkom odjeżdżać, mimo że grały już bez Aleksandry Olek, która otrzymała trzecią dwuminutową karę, co oczywiście skutkowało czerwoną kartką. W ostatnich pięciu minutach gospodynie nie zdołały już ani razu pokonać lubelskich bramkarek, a lublinianki rzuciły w tym czasie cztery gole i ostatecznie wygrały 33:24.

W następnej kolejce MKS Perła podejmie 2 lutego Zagłębie Lubin.