A A+ A++

Aleksandra trafiła do szpitala 25 października ubiegłego roku w stanie krytycznym. Powodem jej hospitalizacji było pęknięcie tętniaka. Od tamtej pory lekarze walczyli o życie nastolatki. Niestety, nie udało się jej uratować. Ola zmarła dwa dni po swoich 18. urodzinach.

Z wzruszającego wpisu, jaki w mediach społecznościowych zamieścili członkowie Zespołu Pieśni i Tańca “Kurpie”, dowiadujemy się, że Aleksandra była związana z grupą przez ponad połowę swojego osiemnastoletniego życia.

– Zapamiętamy Ją w naszych sercach jako osobę niezwykle pogodną i serdeczną. Zaangażowaną w życie zespołowe, zawsze pomocna i uczynna. Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia – napisali w pożegnalnym wpisie koledzy z zespołu.

Poinformowali także o uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się w domu pogrzebowym ARKA ul. Sienkiewicza 41 w czwartek 28 stycznia. Msza Święta Żałobna odbyła się natomiast w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce. Olę pochowano na cmentarzu parafialnym w Goworowie.

Na stronie Ostrołęckiego Centrum Kultury możemy przeczytać, że Historia Zespołu Pieśni i Tańca “Kurpie” sięga roku 1966, kiedy to z inicjatywy skrzypka Henryka Ćwintala przy Domu Kultury Zakładów Celulozowo – Papierniczych powstała grupa taneczna.

Obecnie zespół liczy ok. 80 osób i jest podzielony na trzy grupy wiekowe. Od 2000 roku członkowie Zespołu biorą udział w turniejach tańców polskich w formie towarzyskiej zdobywając tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski.

Śp. Aleksandra Majk bardzo angażowała się w życie zespołu. Mimo młodego wieku była tancerką z dużym doświadczeniem oraz imponującymi umiejętnościami.

SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Historie inspirujących kobiet

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKtóre przedmioty szkolne są najtrudniejsze dla dzieci i dlaczego?
Następny artykułNocny dentysta w Łodzi. Od 1 lutego 2021 w przypadku nagłego bólu zęba pomocy będziemy mogli szukać w dwóch punktach