A A+ A++

„Finał z głową” – to hasło tegorocznej zbiórki. Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. To drugi w historii finał WOŚP dedykowany laryngologii.

29. Finał WOŚP. Sprzętu nigdy za wiele

– Zagramy z głową. Zadbamy o słuch najmłodszych – stwierdził Jurek Owsiak, szef WOŚP, zapowiadając cel tegorocznej zbiórki.

Zdzisław Domagała, wojewódzki konsultant do spraw pediatrii w Świętokrzyskiem, podkreśla, że wciąż jest potrzeba pomocy szpitalom. – Oczywiście, że sytuacja się poprawiła, ale tego sprzętu nigdy nie jest za dużo. Pojawiają się bowiem nowe możliwości techniczne, obrazowe. Trzeba koniecznie iść z duchem czasu – mówi.

Fundacja Jurka Owsiaka planuje zakupy endoskopów laryngologicznych, egzoskopów, laserów diodowych, koblatorów do operacji migdałków, kardiomonitorów oraz aparatów USG i RTG.

29. Finał WOŚP. Wolontariuszy wciąż cała armia

Temu wielkiemu zrywowi narodowemu nie jest straszna nawet pandemia koronawirusa. W całym kraju pieniądze będzie zbierać blisko 120 tys. wolontariuszy. – Tylko do nas zgłosiło się 638 osób – mówi Joanna Tomusiak z „Echa Dnia”. – Dostaliśmy informację, że jesteśmy największym sztabem w Polsce – dodaje.

Być może na ulicach będzie nieco mniej wolontariuszy niż przed rokiem, ale wesprzeć Orkiestrę będzie można w wielu skarbonkach internetowych. Jak choćby tej na wyborcza.pl/wosp.

Oczywiście tym razem nie będzie wielkich koncertów, nie pozwalają na to obostrzenia. Nie oznacza to jednak, że obejdzie się bez wydarzeń kulturalnych. Mnóstwo będzie się działo w sieci. Dla przykładu: Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach zaprasza w niedzielę na swój profil na Facebooku oraz kanał na YouTubie na koncert online zameczkowego studia piosenki. „Dedykowany wszystkim, którzy podczas WOŚP otwierają swoje serca” – zapraszają organizatorzy.

Podobnie będzie w Ostrowcu Świętokrzyskim, choć tamtejsze Miejskie Centrum Kultury zaprasza nie tylko na spotkanie w sieci. Niedzielne wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do godz. 20, czyli do „Światełka do nieba”, będzie też transmitowane przez lokalną telewizję kablową. – Liczę, że dzięki temu dotrzemy do większości mieszkańców Ostrowca i zachęcimy ich przy okazji do wyjścia na ulicę, czynnego udziału w finale – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK.

Głównym punktem wydarzenia będzie koncert w Ostrowieckim Browarze Kultury w wykonaniu młodych lokalnych wokalistów, choć nie tylko. Występy będą przerywane wspomnieniami z poprzednich finałów.

29. Finał WOŚP. Fiat, pierogi, patefon

Kluczową częścią finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są licytacje. W tym roku będą one jeszcze bardziej wyjątkowe, bo gros z nich odbędzie się w sieci. W naszym regionie będzie więc można wylicytować m.in. fiata 126p, a nawet pierogi domowej roboty. – Tych aukcji jest mnóstwo. Niektóre już się zakończyły, jak ta dotycząca patefonu z okresu międzywojennego – mówi Joanna Tomusiak.

Każdy może stać się bohaterką lub bohaterem pierwszej strony jednego z 20 lokalnych tygodników „Wyborczej”, naszego piątkowego dodatku. Możecie zaprezentować siebie, swoją pasję lub firmę. Szczegóły na wyborcza.pl/wosp.

Liczba finału

186 133 610,66

zebrano w całym kraju podczas ubiegłorocznego, 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O ponad 10 mln zł pobito tym samym poprzedni rekord z 2019 roku (175 938 717,56 zł).

„Wyborcza” gra z Orkiestrą. Wylicytuj okładkę „Tygodnika Kielce”

Stań się bohaterem pierwszej strony „Gazety Wyborczej” i wylicytuj okładkę „Tygodnika Kielce”. – To okazja, by zaprezentować siebie, swoją firmę, to, co produkujecie, z czego jesteście dumni. Możecie opowiedzieć o swoich pasjach, ulubionych miejscach w mieście, o kimś, kto jest dla was wyjątkowy – zaprasza do licytacji Alina Janusz, redaktor naczelna kieleckiej „Wyborczej”.

To jedna z wielu atrakcji, które przygotowaliśmy na tegoroczny finał WOŚP. Do wylicytowania są także m.in. prenumerata Wyborcza.pl na 100 lat oraz spacer z Adamem Wajrakiem po Puszczy Białowieskiej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTransport dla chcących się zaszczepić z gminy Kąkolewnica
Następny artykułPo czym poznać dobry sklep z personalizowanymi gadżetami? Sprawdziliśmy