Po trzeciej kwarcie polkowiczanki prowadziły 58:44. Goście ostatni cios wyprowadzili w ostatniej ćwiartce, którą wygrali 28:15. Dużą rolę w tym meczu odegrała Weronika Gajda, która po chaotycznym początku ustawiła grę swojej drużyny. Kapitan polkowickiego zespołu zanotowała 6 asyst, czyli tyle, ile cały zespół Akademiczek. Pomarańczowe wygrały pewnie 86:59 i tym samym zanotowały zwycięstwo numer 14. Poznań to trudny teren, a w Polkowicach przeprawa z naszymi rywalkami była ciężka, więc tym bardziej cieszy nas dzisiejsze zwycięstwo. Gratulacje dla naszych dziewczyn, ale także brawa dla gospodarzy za dobrą postawę  w pierwszej połowie, w której postawili nam trudne warunki – spotkanie w Poznaniu podsumował trener Karol Kowalewski.

CCC Polkowice na 15 rozegranych spotkaniach zanotowało tylko jedną porażkę. Kolejna szansa na zwycięstwo pojawi się tuż przed przerwą reprezentacyjną. W piątek 29 stycznia Pomarańczowe w derbach Dolnego Śląska zagrają we Wrocławiu ze Ślęzą. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Enea AZS Poznań – CCC Polkowice 59:86 (18:13, 13:22, 13:23, 15:28)

Enea AZS Poznań: Jovana Popović 21, Tiffany Brown 16, Julia Adamowicz 9, Marta Nowicka 8, Liliana Banaszak 5.

CCC Polkowice: Keisha Hampton 24, Weronika Telenga 18 (12 zbiórek), Kamile Nacickaite 13, Aaryn Ellenberg-Wiley 13, Weronika Gajda 9, Klaudia Gertchen 4, Alicja Grabska 3, Amanda Kantzy 2.