A A+ A++
Droga artystyczna Oliwii zaczęła się w BDK, kiedy Oliwka miała 4 lata i ze swoją starszą o 7 lat siostrą Olą zaczęła chodzić na zajęcia Estrady Dziecięcej, którą opiekowała się Pani Urszula Woroniec. Potem było Ognisko Muzyczne i zajęcia w Studiu Piosenki SWING w Regionalnym Centrum Pogranicza w Krośnie pod opieką Pani Lucyny Durał. Tak było do tamtego roku szkolnego. Obecnie Oliwka wróciła do BDK i dalej szlifuje swoje talenty u Pani Aleksandry Telesz – wokal, oraz u Pani Agnieszki Wójcik-Gduli – taniec. Mimo pół rocznej pracy nad tańcem Oliwia odkryła u siebie kolejne możliwości i czuje się w tym coraz lepiej.
 
Oliwia jest pod dużym wpływem swojej starszej siostry Aleksandry, która cały czas pomaga jej w pracy nad wokalem i chętnie udziela swoich rad. Zresztą Aleksandra również kocha śpiewać i kształci się w tym kierunku. Duży wpływ na obie dziewczyny miał rodzinny dom, który przepełniony jest miłością do sztuki – zawsze był pełen muzyki i pięknych rzeczy robionych przez jej mamę. Tata jest bardziej realizatorem działań technicznych, bo poświęca wiele czasu na dowożenie Oliwki na zajęcia i wydarzenia artystyczne.
 
Takie dzieciństwo w połączeniu z ciężką pracą pozwoliło Oliwii stać się osobą bardzo wrażliwą na ludzi i na szlifowanie swojego talentu artystycznego. Ciągnie ją do piosenek aktorskich w których może wyrażać swoją duszę. Mimo tak dużych zainteresowań do sztuki duże znaczenie w jej życiu odgrywa pomoc ludziom i psychologia.
 
Przyszedł czas w życiu młodej wokalistki do tego, aby sprawdzać swoje możliwości na różnych scenach konkursów, festiwali i koncertów. Jej możliwości pozwalają nie tylko na śpiewanie z pleybecku, ale również wiele razy sama akompaniuje sobie na pianinie przez co jest bardziej zauważalna.
 
Sukcesów na jej koncie jest wiele, a ostatnio mimo bezpośredniego ograniczenia kontaktów ze sceną, osiągnęła kilka znaczących sukcesów i jest w trakcie ich realizacji. Chodzi szczególnie o V edycje Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” organizowanego przez IPN, Fundację AK z Londynu, oraz Stowarzyszenie PASSJONART.

Oliwka zajęła w konkursie I miejsca na szczeblu wojewódzkim co dało jej bilet do udziału w eliminacjach ogólnopolskich w Krakowie. W Krakowie otrzymała II miejsce w kategorii wiekowej 14 – 18. Zaśpiewała piękną piosenkę pod tytułem „Epitafium na Majora Ognia”. Oliwia wybrała ten utwór ze względu na wielką miłość do Tatr. Zainteresowanie konkursem było ogromne i wielu młodych wokalistów walczyło o podium. Wielkim wyróżnieniem dla zwycięzców konkursu jest udział w koncercie finałowym z orkiestrą profesjonalnych muzyków w Filharmonii Krakowskiej. Jednak obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju ciągle nie pozwala na realizację wydarzenia na żywo i jest przenoszona. 
 
Plany na przyszłość młodej wokalistki to dalsza praca nad sobą w kierunku wokalnym i tanecznym, dalsza nauka w liceum i studia. Jej celem życiowym jest być szczęśliwą dlatego nie potrafi siedzieć w miejscu ponieważ ciągle coś dzieje się ciekawego w jej życiu i prowadzi do kolejnych działań.
 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMichael Chandler szybko rozprawił się z Danem Hookerem na gali UFC 257 w swoim debiucie w Oktagonie
Następny artykułMecenas Sportu Roku 2020 – Tomasz Poręba