A A+ A++

Państwa w całej Europie wprowadziły obostrzenia o różnym stopniu surowości, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa w tzw. trzeciej fali pandemii. Podajemy w skrócie szczegóły dotyczące godziny policyjnej w krajach Unii Europejskiej.

W Belgii zakaz wychodzenia z domu obowiązuje w różnych godzinach w zależności od regionu: od 22:00 do 6:00 w Walonii, natomiast od północy do 5:00 we Flandrii.

Na Cyprze godzina policyjna trwa od godz. 21:00 do 5:00 – tak samo, jak w Czechach i w Grecji. Surowsze zasady obowiązują natomiast we Francji, gdzie bez wyraźnych powodów nie można poruszać się od godz. 18:00. 

Taki stan nad Loarą ma potrwać co najmniej przez dwa tygodnie. Domu nie można opuszczać poza wyjątkowymi sytuacjami, do których należeć będą powroty z pracy lub szkoły, zakupy pierwszej potrzeby czy wizyty lekarskie.

ZOBACZ: Francuzi demonstrują przeciw rządowej ustawie. “Marsze wolności” ścierają się z policją

Hiszpanii godzina policyjna ma różne godziny rozpoczęcia w zależności od regionu – początek następuje między 22:00 a północą, a koniec między 5:00 a 7:00. 

Luksemburgu zakaz przemieszczania się wprowadzono od 23:00 do 6:00. Na Łotwie obowiązuje tylko w weekendy między 22:00 a 5:00. 

Z takim obostrzeniem mierzą się również Niemcy, lecz jedynie w wybranych landach – przykładowo w Bawarii, gdzie ustalono go od 21:00 do 5:00. O godzinę dłużej, bo do szóstej rano godzina policyjna trwa w Rumunii.

Ograniczenia w przemieszczaniu się obowiązują także w Słowenii (21:00 – 6:00), na Węgrzech (20:00 – 5:00) oraz we Włoszech (również 22:00 – 5:00). 

Podobnie jak w Polsce, w następujących krajach obowiązuje lockdown bez godziny policyjnej: w Austrii, Chorwacji, Irlandii, Holandii, na Litwie, w Portugalii, Słowacji i nienależącej już do UE Wielkiej Brytanii.

Zaledwie w sześciu krajach Wspólnoty nie ma ogólnokrajowego lockdownu ani godziny policyjnej: w Bułgarii, Danii, Estonii, Finlandii, Szwecji i na Malcie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPiS nie może potępić Trumpa. Kiedy przyjdzie czas, spróbują zrobić to samo
Następny artykułSzczyt K2 zdobyty dzięki „dopingowi”? Adam Bielecki krytykowany za wpis