Podczas Turnieju Czterech Skoczni Halvor Egner Granerud zraził do siebie mnóstwo polskich fanów. Powodem ich niechęci była nie tylko zażarta rywalizacja Norwega z Kamilem Stochem – który ostatecznie znokautował konkurencję – ale przede wszystkim wypowiedzi 24-latka. Granerud jednak da się lubić i także nad Wisłą ma swoich kibiców. Ich liczba może wzrosnąć po głośnej lekturze bajki po polsku w jego wykonaniu.
Granerud to niezwykle barwna postać w świecie skoków. Norweg ma już za sobą skok “w stroju Adama”, a przez z kolegów z kadry narodowej jest nazywany “artystą skoczni”.
24-latek jest objawieniem tegorocznych zmagań w Pucharze Świata i prowadzi w klasyfikacji generalnej. Przed sezonem nie wkładał jednak całych swoich sił w szlifowanie formy. Znalazł również czas na… pełnienie obowiązków przedszkolnego wychowawcy.
Wszystko to zasługa agencji pracy, której przedstawicieli Granerud poznał w Zakopanem, gdzie zawitała właśnie karawana Pucharu Świata. Na spotkaniu norwescy skoczkowie – sponsorowani przez wspomnianą agencję – mieli zastanowić się, co sprawia im największą przyjemność w pracy. 24-latek zgłosił, że chciałby spróbować swoich sił w przedszkolu lub szkole podstawowej i w ten sposób trafił na rozmowę kwalifikacyjną.
– To było ekscytujące i trochę przerażające. Na szczęście poszło mi na tyle dobrze, że zaproponowano mi pracę. Jestem pracownikiem tymczasowym, co oznacza, że mogę dostać zgłoszenie do pracy, jeśli któraś z placówek zgłosi zapotrzebowanie na kogoś z moimi kwalifikacjami – opisywał swoją sytuację Granerud w rozmowie z portalem Skiforbundet.no. – To było pouczające, męczące i zabawne – dodał, wspominając pracę w przedszkolu.
Sprawdź!
O tym, że dzieci są bliskie sercu Norwega świadczy też nagranie, które opublikował w mediach społecznościowych Antoni Cichy. Widzimy na nim Graneruda, czytającego fragment bajki w języku polskim.
Bajka to z resztą nie byle jaka, bo jej autorem jest pradziadek skoczka – Thorbjoern Egner – największy norweski kompozytor piosenek dla dzieci i autor bajek. Na jego książkach i ich ekranizacjach wychowały się całe generacje Norwegów. Nagrano 24 płyty z jego twórczością, z których kilka uzyskało status platynowych.
Oto mała próbka możliwości Graneruda w zakresie władania polszczyzną:
TB
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS