A A+ A++

Już 30 grudnia podjęto decyzję co do wyboru nowego logo dla Parku Kultury, potrzeba było jednak jeszcze dwóch tygodni na konsultacje prawne. Na szczęście wszystko już załatwione, a my możemy powiedzieć kim jest autor zwycięskiej pracy.

Konkurs na logo Parku Kultury w Starachowicach ogłoszono w październiku 2020 roku. Starachowickie Centrum Kultury, które w czerwcu zostało połączone z Młodzieżowym Domem Kultury już jako jedna placówka przyjęło nazwę Park Kultury, co za tym idzie potrzebna była też zmiana dotychczasowego logo. Konkurs miał charakter otwarty i ogólnopolski.

W konkursie o nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł wzięła udział niebagatelna liczba prac bo aż 217. Jury w składzie Agnieszka Lasek Piwarska – dyrektor Parku Kultury, Marcin Słowik Wilczyński – doktor sztuki, artysta, pedagog oraz Kacper Celuch – instruktor animacji poklatkowej w Parku Kultury po obejrzeniu wszystkich prac jednogłośnie postanowili, że zwycięzcą konkursu na nowe logo Parku Kultura w Starachowicach jest Beata Nikolajczyk – Miniak.

Beata Nikolajczyk – Miniak urodziła się w 1986 roku w Zgierzu. Studia wyższe ukończyła z wyróżnieniem w 2012 roku na wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od 2012 roku jest pracownikiem etatowym macierzystej uczelni. Prowadzi działalności z zakresu projektowania produktu, wizualnej, aranżacji wnętrz, wystawiennictwa. Jej projekty są nagradzane w prestiżowych konkursach: Make me, Mazda Design, Strzemiński – Projekt, projekt Design 28, Rocznik 2012, Konkurs na pomysł, Moda na recykling, Wedel Vintage; prezentowane są na wielu wystawach krajowych oraz międzynarodowych.

Tak o zwycięskim projekcie logo Parku Kultury pisze sama autorka. „(…) Proponowany symbol dla Parku Kultury składa się z 4 prostokątnych elementów optycznie zamkniętych w kwadracie. Opracowane prostokąty nawiązują do aktywności (zajęć muzycznych, artystycznych warsztatów, zajęć teatralnych i innych twórczych działań) prowadzonych przez Park Kultury. W proponowanych kształtach znajdziemy nawiązanie do klawiszy różnych instrumentów muzycznych, obrazów, sceny teatralnej. Zróżnicowany kształt prostokątów razem z zastosowanym kodem kolorystycznym wzbudza pozytywne odczucia, zachęca do pracy twórczej, kreacji.”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułInformacja o zmianie rachunku bankowego
Następny artykułZdjęcie przedstawiające wręczenie papieżowi Janowi Pawłowi II aktu nadania jego imienia dla Publicznego Gimnazjum nr 1