Pandemia koronawirusa doprowadziła do bardzo znaczącej zmiany w nauczaniu. Przez bardzo długi czas uczniowie byli skazani na naukę zdalną. Do czasu, kiedy nie uda się w pełni opanować epidemii zawsze będzie istniało ryzyko, że ta forma nauczania zostanie z nami na dłużej. Do nauki z domu niezbędny jest zaś dobry sprzęt, w który warto wyposażyć dziecko. Jakie powinien mieć on parametry?
W laptopie liczy się przede wszystkim procesor
Jaki dysk – HDD czy SSD?
Nie ignoruj kwestii matrycy
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
W laptopie liczy się przede wszystkim procesor
Oferta laptopów jest bardzo zróżnicowana – https://www.morele.net/kategoria/laptopy-31/. Znalezienie wśród ogromu dostępnego sprzętu urządzenia, które będzie w pełni wydajne, a jednocześnie jego cena będzie akceptowalna, nie jest prostym zdaniem. W przypadku oceny laptopa pod kątem procesora, warto pamiętać, że urządzenie dla ucznia powinno gwarantować zoptymalizowaną pracę z najpopularniejszymi aplikacjami. Bardzo dobrym rozwiązaniem są np. procesory Intel Core i5. Te procesory należące do 10. generacji układów wyposażone są w cztery rdzenie i osiem wątków. Gwarantuje to sprawną pracę z aplikacjami Microsoft 365 oraz bezproblemowe korzystanie z internetu.
Jaki dysk – HDD czy SSD?
Dzisiaj standardem są komputery z dyskami SSD, które pracują znacznie szybciej. Dzięki temu praca z różnego rodzaju aplikacjami i oprogramowaniem jest znacznie płynniejsza i sprawniejsza. Znika problem zbyt wolnego otwierania aplikacji czy zapisywania wyników prac. Dyski SSD od modeli HDD znacznie rzadziej również ulegają awarii. Warto pamiętać, że dynamika pracy dysku ma także przełożenie na sam rozruch systemu, który w przypadku sprzętu z dyskiem HDD często trwa irytująco długo. Praca zdalna z takim urządzeniem może się więc okazać frustrująca. SSD to dzisiaj standard, z którego nie warto rezygnować. Optymalna pojemność w przypadku laptopa dla ucznia to 512 GB.
Nie ignoruj kwestii matrycy
W przypadku laptopa dla ucznia nie mniej ważną kwestią jest wybór odpowiedniej matrycy. Oczywiście jeśli zależy ci na sprzęcie ze średniej półki cenowej, nie możesz liczyć na najnowsze rozwiązania, warto jednak postawić na laptop z matrycą o większej rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Optymalnym rozwiązaniem jest Full HD. Panel HD jest oczywiście tańszy, trzeba jednak pamiętać jednak, że cechuje się on mniejszym zagęszczeniem pikseli, a także mniejszym obszarem roboczym, co przekłada się na komfort codziennej pracy oraz zmęczenie oczu.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
Dla ucznia ważna będzie z pewnością klawiatura. W większości przypadków uczniowie preferują klawiatury z większym uskokiem klawiszy, co sprawia, że łatwiej wyczuwalne jest, co rzeczywiście się pisze. Ponadto, cennym dodatkiem będzie klawiatura z blokiem numerycznym. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest klawiatura typu chicklet, a której każdy klawisz jest odseparowany od pozostałych. Nie można także zapominać o powszechności wideokonferencji, dlatego koniecznie trzeba zadbać o laptopa z dobrym udźwiękowieniem.
lh
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS