A A+ A++

Kolejny raz mieszkańcy Płocka oraz powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego będą mogli skorzystać z bezpłatnego Punktu Pomocy Palącym. Każdy, kto podjął decyzję o rzuceniu palenia papierosów, może zarejestrować się na wizytę w punkcie CM Medica w Galerii Mosty w Płocku.

Już w najbliższą sobotę, 16 stycznia br., w CM Medica na terenie galerii Mosty (ul. Tysiąclecia 2) w Płocku ponownie działać będzie Punkt Pomocy Palącym. Poradnia przyjmuje zainteresowanych rzuceniem palenia z Płocka i powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego w godz. 9-14.

Rejestracja odbywa się pod numerami infolinii: tel. 22 211 80 15 lub tel. 801 108 108. Jak informuje PKN ORLEN, z którego inicjatywy powstał Punkt Pomocy Palącym w ramach Programu Zdrowotnego dla Płocka, z konsultacji będzie można także skorzystać 20 lutego br.

Przypomnijmy, że Punkt Pomocy Palącym powstał w ramach umowy zawartej przez Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej z PKN ORLEN. Projekt nosi nazwę „Kompleksowa profilaktyka, diagnostyka i leczenie nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego” i jest realizowany od 29 sierpnia 2020 r.

Jaką pomoc uzyskamy?

Punkt Pomocy Palącym to miejsce, w którym każdy palacz otrzyma pomoc w rzuceniu palenia. Profesjonalne wsparcie jest często warunkiem niezbędnym dla skutecznego zaprzestania palenia. W placówce palacz trafi pod opiekę: lekarza, psychologa, a w razie potrzeby także dietetyka.

Tak wszechstronna pomoc oferowana przez Punkt Pomocy Palącym zwiększa szanse na sukces, gdyż zespół uzależnienia od tytoniu jest chorobą, która dotyka kilku sfer funkcjonowania człowieka – biologicznej, psychologicznej i społecznej.

W Punkcie Pomocy Palącym lekarz właściwie dobierze leki, a psycholog podpowie jak poradzić sobie z objawami odstawienia nikotyny, czy utrwalonymi przez lata nawykami, sytuacjami, w których najczęściej pacjent sięgał po papierosa. Specjalista pomoże zidentyfikować czynniki ryzyka, tzn. takie sytuacje bądź stany emocjonalne, które zwiększają ryzyko nawrotu do palenia, a także wspólnie z pacjentem opracuje plan radzenia w takich sytuacjach. Ponadto wspólnie z rzucającym palenie będzie pracował nad utrzymaniem motywacji i wspierał w podjętej decyzji.

Jedną z najczęstszych obaw osób rzucających palenie jest zwiększenie masy ciała, którego mogą doświadczać byli palacze. Choć rzucenie palenia zwiększa takie ryzyko, ze względu na zarówno psychologiczne, jak i fizjologiczne aspekty procesu odstawiania papierosów, można temu zapobiec, korzystając z porad dietetyka. Taka pomoc zostanie również zapewniona.

Więcej informacji na: zdrowiedlaplocka.pib-nio.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEkspert od UFO zapowiada ujawnienie nowych informacji. „Zegar tyka”
Następny artykułKaretki wyposażone w urządzenia do kompresji klatki piersiowej trafiły do WPR w Katowicach