Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG skonstruowała i produkuje bezdotykowe dezynfekatory oraz elektryczne fumigatory do dezynfekcji pomieszczeń.
Firma na co dzień działa na rynku górniczym i motoryzacyjnym. Pomysł zbudowania urządzeń pomagających w walce z koronawirusem SARS-CoV-2 zrodził się z potrzeby. OMAG wprowadził zasady reżimu sanitarnego wiele miesięcy temu. Początkowo w zakładzie w Brzezince stanęły dezynfekatory łokciowe, podające na dłonie płyn dezynfekujący po naciśnięciu dźwigni łokciem.
Łukasz Dziędziel, prezes spółki, uznał jednak, że wygodniejsze i sprawniejsze w obsłudze byłyby dezynfekatory automatyczne, które znamy z wielu sklepów i instytucji. Wystarczy podłożyć ręce pod podajnik uruchamiany przez czujnik elektroniczny.
„Postanowiłem ustawić w zakładzie 15 urządzeń. Uznałem też, że możemy kilka takich naszych dezynfekatorów podarować” – mówi Łukasz Dziędziel.
Dlatego też z efektów pracy konstruktorów, technologów i montażystów z OMAG korzystają nie tylko pracownicy firmy. Urządzenia oznaczone logiem firmy dezynfekują dłonie także w kilku instytucjach, w tym medycznych.
Dodatkowym plusem urządzenia OMAG są wbudowane kółka, które ułatwiają ewentualne przestawienie automatu.
Fumigator jest urządzeniem do dezynfekcji pomieszczeń mgiełką z roztworu wody utlenionej, rozpylanej przez dmuchawę specjalną dyszą. W trakcie działania fumigatora, pomieszczenie musi być puste, jednak chwilę po nim można do niego bezpiecznie wrócić.
„Zbudowaliśmy fumigator na własne potrzeby. Oczywiście nie ma kosmicznego wyglądu i bajeranckich kolorów, ale spełnia swoją funkcję. Roztworem wody utlenionej zabija bakterie i wirusy” – dodaje prezes.
Łukasz Dziędziel chce, by OMAG wyprodukował około 30 fumigatorów, które dezynfekują pomieszczenia do 360 metrów sześciennych. Część zostawi w firmie, a pozostałe będą pracować tam, gdzie potrzeba będzie największa.
Po raz kolejny przedsiębiorca pokazuje, że inwestycje w rozwój firmy, które stawia na pierwszym miejscu, to nie tylko zakup nowoczesnych maszyn, których przybywa w OMAG z roku na rok, ale i podejmowanie działań, które w prosty i skuteczny sposób ułatwiają funkcjonowanie w tej „covidowskiej” rzeczywistości.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS