Sevilla objęła prowadzenie już w czwartej minucie, a gola strzelił Youssef En Nesyri. Radość gospodarzy nie trwała długo, bo Real Sociedad wyrównał już 60 sekund później. Diego Carlos ubiegł napastnika rywali, ale interweniował tak niefortunnie, że przelobował własnego bramkarza.

“Filomeno, pozwól nam grać!”. Hiszpania walczy z zimą stulecia, piłkarze jak marionetki

Dwie minuty później kolejnego gola strzelił Youssef En Nesyri. Nie minął kwadrans meczu, a było już 2:2. Dla Realu bramkę zdobył Alexander Isak, były napastnik Borussii Dortmund. Po zmianie stron hat-tricka skompletował 23-letni Marokańczyk, dzięki czemu Sevilla wygrała 3:2. En Nesyri ma już osiem trafień na koncie, tylko dwa mniej niż – Gerard Moreno z Villarrealu, który przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Nowa gwiazda Barcelony do meczów wnosi magię. To on ma przekonać Messiego do pozostaniaNowa gwiazda Barcelony do meczów wnosi magię. To on ma przekonać Messiego do pozostania

Sytuacja w tabeli ligi hiszpańskiej

Liderem La Ligi jest Atletico Madryt, które ma 38 punktów po 15 kolejkach. Real Sociedad rozegrał już 19 meczów i ma 30 punktów (piąte miejsce). Szósta jest Sevilla, która ma tyle samo punktów, ale rozegrała 16 spotkań.