Ponad stu miastach na całym świecie wystartowała kolejna edycja Climathonu. Jest to 24-godzinne międzynarodowe wydarzenie, podczas którego zostaną wyłonione nowe rozwiązania na rzecz ochrony klimatu – między innymi w Krakowie. Tegoroczna edycja Climathonu jest częścią projektu Deep Demonstrations, którego celem są mobilność i zeroemisyjność. Najlepsze z projektów mają szansę na wdrożenie w życie w ciągu najbliższych dwóch lat.
W Krakowie, gdzie Climathon odbywa się po raz czwarty, tematem jest szeroko pojęta mobilność: korki, utrudnienie dla rowerzystów i pieszych, komunikacja miejska. Najlepsze projekty mają szansę na zdobycie nagród o łącznej wartości 30 tys. złotych. Jednak najważniejsze jest to, że mogą stać się elementem codziennego życia Krakowa lub województwa małopolskiego.
Laureatem zeszłorocznej edycji, która odbywała się pod hasłem “Kreatywnie dla klimatu”, został projekt “Ogrody deszczowe”, działający już w Nowej Hucie.
To święto działań ekologicznych i ludzi chcących włączyć się w działania na rzecz ochrony klimatu. Same pomysły są najczęściej dostosowane do lokalnej specyfiki. Ważne są także modele biznesowe, które będą mogły zostać przedstawione inwestorom. Szukamy osób kreatywnych, które często mogą dostać później jakieś dofinansowania. Wiemy, że klimat się zmienia, coraz więcej osób jest bardziej uświadomionych, odbywają się strajki klimatyczne. Wiemy, że musimy coś zmienić. Climathon próbuje tą energię jakoś przetworzyć na rozwiązania. Nie zostajemy w zawieszeniu, tylko coś robimy – zaczynając od tych najmniejszych, najprostszych rzeczy – mówi Joanna Mieszkowicz z fundacji Aeris Futura.
Finał polskiej edycji odbywa się w Krakowie, w Muzeum Inżynierii Miejskiej.
Podczas wydarzenia odbędą się prace w zespołach, kiedy to uczestnicy będą mogli skorzystać z pomocy doradców i ekspertów . Obok konkursu planowane są panele dyskusyjne, spotkania i szkolenia.
O kryzysie klimatycznym przeczytasz >>>TUTAJ<<<
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS