A A+ A++

Zeszłoroczne plany ZGM w tej kwestii były bardzo ambitne. Zakładano wymianę ponad 300 pieców węglowych. Dzięki zwiększeniu puli pieniędzy na ten cel rok 2020 zamknął się wymianą 405 pieców w 303 lokalach.

– Przyczyni się to do zmniejszenia niskiej emisji – zapewnia wydział prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Dzięki wymianie okien i nowym elewacjom niektórych budynków poprawi się też ich stan wizualny, a oszczędności na energii pozwolą zmniejszyć koszty użytkowania lokali.

Wyremontowano budynki komunalne w Bielsku-Białej

Urzędnicy podkreślają jednak, że w związku z epidemią koronawirusa zmianie uległy terminy zakończenia części prac inwestycyjnych zaplanowanych na 2020 rok. Równocześnie przesunięty został termin zakończenia zadań w ramach dofinansowanego przez Unię Europejską programu polegającego na poprawie efektywności energetycznej wielorodzinnych budynków w Bielsku-Białej.

Projekt zakładał modernizację 9 budynków. W 2020 roku zakończone zostały remonty budynków przy ul. Jana Kochanowskiego 1, 3, 5, 7, ul. Lipnickiej 64, 66, 70 oraz Sikornik 12a.

W przypadku budynków przy ul. Jana Kochanowskiego 1, 3, 5 oraz 7 przeprowadzony został remont elewacji wraz z ociepleniem. W pozostałych ocieplono stropy nad ostatnimi kondygnacjami, wymiany doczekały się okna i drzwi, a mieszkania mają teraz centralne ogrzewanie gazowe.

Ocieplenie wszystkich budynków nie było możliwe, nie pozwoliły na to bowiem ich walory architektoniczne – obiekty są wpisane do ewidencji zabytków. W przypadku jednego z budynków objętych projektem – przy ul. 11 Listopada 22 – pierwszy przetarg trzeba było unieważnić i ogłosić ponownie, dlatego prace w obiekcie zostaną wykonane dopiero w tym roku.

Dodatkowo do miejskiej sieci ciepłowniczej podłączono budynki przy ul. Batorego 19 oraz 21. Nadal trwają prace remontowe w budynku przy ul. Cieszyńskiej 31a. Te planowo zakończą się w tym roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWkrótce zatętni tu życie…
Następny artykułŁask. Targ Różności powraca