A A+ A++

Biometria to przyszłość zabezpieczeń. Widzimy to na przykładzie elektroniki użytkowej takiej jak smartfony, tablety oraz laptopy. Wspomniane kategorie urządzeń są jednak dopiero pierwszym etapem prawdziwej popularyzacji rzeczonej technologii. Intel za sprawą autorskiego RealSense ID zamierza wdrożyć rozpoznawanie twarzy oparte o sztuczną inteligencję do sprzętu takiego jak bankomaty oraz smart-zamki wykorzystywane w naszych domach i mieszkaniach. Zamysł godny pochwały, jednakże czy zabezpieczenia biometryczne są wystarczająco odporne na próby oszukania technologii za pomocą mniej lub bardziej prymitywnych metod? Intel opowiada twierdząco, co daje nam pewnego rodzaju pewność.

Intel zamierza wykorzystywać technologię rozpoznawania twarzy użytkownika RealSense ID w systemach smart home oraz w bankomatach.

_TITLE_

Metadane i dane – skarbnica wiedzy o nas i o naszych zwyczajach

Czujnik głębi Intel RealSense ID znajdzie zastosowanie w bankomatach, w przypadku których posłuży autoryzacji transakcji (np. wypłat gotówki). Wygląda na to, że rozwiązanie będzie wykorzystywane także w elektronicznych, inteligentnych zamkach w drzwiach domów i mieszkań. To zapewni przede wszystkim wygodę i brak konieczności noszenia ze sobą przedmiotów takich jak fizyczne klucze oraz karty. Jasne, możemy używać przecież smartfonów, ale nie będzie to tak szybkie, jak rozpoznawanie wizerunku człowieka. Jeśli obawiacie się niskiej skuteczności i mizernego poziomu zabezpieczenia oferowanych przez RealSense ID, mamy dobrą wiadomość.

_TITLE_

Nowa procedura testowa dla laptopów gamingowych z układami Intel Tiger Lake-H, AMD Cezanne-H oraz NVIDIA GeForce RTX 3000

Technologia połączona z siecią neuronową skanuje kontury twarzy, za każdym razem korygując swoje działanie i dostosowując się do zmian w wyglądzie użytkownika. Oznacza to, że zarost, okulary oraz inne czynniki nie będą wpływały na skuteczność systemu, który realizuje swoje zadania w mniej niż sekundę. Narzędzie ma być odporne na próby oszukania przy użyciu masek, zdjęć i filmów. Nie powinniśmy martwić się również o prywatność. Dane będą bowiem przechowywane lokalnie i co ważne, będą w pełni szyfrowane. Pozostaje pytanie, jak szybko i czy w ogóle metoda zostanie zaakceptowana przez banki?

Źródło: Engadget, Intel

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUkryli się w zaroślach. Wpadli w ręce przechadzających się po okolicy policjantów
Następny artykułSzczepionka to realna szansa na powrót do normalności. Rozmowa z Elżbietą Hajer [ Koronawirus ]