A A+ A++

Próbne strzelania przeprowadzone zostały na indyjskim poligonie testowym, a jego celem było kompleksowe sprawdzenie wszystkich elementów systemu MRSAM. Testy zakończyły się całkowitym sukcesem, a w jego trakcie obecni byli przedstawiciele IAI, a także indyjskiego przemysłu i wojska.



Po wystrzeleniu w czasie lotu pocisk rakietowy zrealizował różne scenariusze, których zadaniem była weryfikacja zróżnicowanych możliwości tego systemu. Jednym z elementów prób było wykrycie celu przez stację radarową MMR, a następnie jego namierzenie i skuteczne przechwycenie przez efektor, który dokonał jego neutralizacji.

System obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej MRSAM to najnowocześniejszy, innowacyjny system, który po raz kolejny udowodnił swoje zaawansowane możliwości w walce z różnymi zagrożeniami. Każda próba w systemie obrony powietrznej jest złożonym wydarzeniem operacyjnym, a ograniczenia COVID-19 znacznie zwiększają tą złożoność. To badanie jest kolejnym świadectwem silnego partnerstwa między IAI a Indiami i obydwoma krajami. IAI jest dumne, że przewodzi tej imponującej współpracy z DRDO i indyjskimi siłami zbrojnym i jest oddane jej ciągłemu sukcesywnemu kontynuowaniu.

MRSAM to indyjsko-izraelski system obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu zaprojektowany przez indyjską Organizację ds. Badań i Rozwoju Obrony DRDO (Defence Research and Development Organisation) w kooperacji z izraelskim koncernem IAI (Israeli Aerospace Industries).

System ten został zaprojektowany i jest produkowany na potrzeby Indii oraz Izraela siłami ośrodków badawczo-rozwojowych i przemysłu zbrojeniowego obu tych państw, a także odbiorcę eksportowego w postaci Azerbejdżanu. IAI i DRDO współpracują przy produkcji tego systemu z innymi spółkami indyjskiego i izraelskiego przemysłu zbrojeniowego takimi jak: BDL, BEL, L&T, Rafael czy TATA oraz wieloma innymi mniejszymi spółkami. 

Uzbrojenie systemu MRSAM stanowią pociski Barak-8 o zasięgu 70 km, naprowadzane aktywnie radiolokacyjnie. Doświadczenia z opracowania tego systemu posłużyły IAI do stworzenia modułowego systemu obrony powietrznej Barak-MX, dysponującego trzema pociskami przechwytującymi o zasięgu 35, 70 i 150 km. Barak-MX jest oferowany Polsce w ramach programu obrony powietrznej Narew.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMożesz załatwić swoje sprawy w ząbkowickim urzędzie niezależnie od miejsca zamieszkania
Następny artykułPatryk Fajdek: W Radomiu powinny być wszystkie ośrodki wojewódzkie