A A+ A++

Ferie zimowe trwają w dniach 4-17 stycznia. Ich przebieg zdeterminowała epidemia koronawirusa, a precyzyjniej rzecz ujmując rządowe obostrzenia. Zamknięte są stoki narciarskie, dostępne tylko półkolonie. W dodatku wg początkowych ustaleń władz, dzieci do 16. roku życia od poniedziałku do piątku do godz. 16 mogły przemieszczać się tylko z opiekunem, ale zaniechano tego pomysłu.

Większość instytucji przeniosła ferie do sieci. Miejskie Centrum Kultury, Biblioteka Herberta, Teatr im. J. Osterwy i Muzeum Lubuskie także przygotowały coś dla młodych, o czym informuje urząd miasta:

Miejskie Centrum Kultury

MCK przygotowało konkursy dla całej rodziny. Oferta wydarzeń obejmuje weekendy 8-10 stycznia oraz 15-17 stycznia. W programie m.in. konkursy plastyczne, czyli “wszystkie ręce na pokład”, konkursy muzyczne z udziałem Gorzowskiej Orkiestry Dętej oraz zagadki z muzyką dookoła świata.

Oprócz tego gry miejskie, pytania, quizy, łamigłówki, w których sprawdzimy naszą wiedzę o Gorzowie. Zasady i szczegóły konkursów znajdziemy na Facebooku MCK Gorzów oraz na stronie www.mckgorzow.pl. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie

Na społecznościowych kanałach instytucji zaplanowano sporo wydarzeń – wszystkie rozpoczynają się o godz. 12 na Facebooku i kanale YouTube biblioteki:

  • 4 stycznia – W krainie baśni – czyta Martyna Rokita – dziennikarka, poetka, autorka książki pt. „Życie to są chwile” – YouTube.
  • 5 stycznia – Pod kołderką – otulacz z filcu na czajnik do herbaty – filmik pokazowy – YouTube, Facebook.
  • 6 stycznia – Ciekawostki o psach – prezentacja serii książek o dzielnych czworonogach – YouTube, Facebook.
  • 7 stycznia – Tajemnice Slatronu- spotkanie z Aleksandrą Szymaniak, autorką książki „Slatron. Przeznaczenie” – YouTube.
  • 8 stycznia – Polecajki Koszałka Opałka – nowości dla najmłodszych – Facebook.
  • 9 stycznia – Hand made – dekoracyjne obrączki z filcu do serwetek – filmik pokazowy – Facebook, YouTube.
  • 11 stycznia – Picture book po polsku – prezentacja książek – Facebook.
  • 12 stycznia – Od Dyskusyjnego Klubu Książki do własnej powieści – wywiad z Aleksandrą Szymaniak – autorką powieści „Slatron. Przeznaczenie” – Facebook, YouTube.
  • 13 stycznia – To jest zima – recytacja wierszy o zimie – Bożena Ambroży – prezes Gorzowskiego Stowarzyszenia „Amazonek”, Arleta Pięta – nauczyciel z partnerskiego Przedszkola Miejskiego nr 13, Anna Witkowska, Alina Cywińska, Julia Ozimek – Stowarzyszenie „Baczyńska Szarlotka” – Facebook, YouTube.
  • 14 stycznia – Zimno – opowieść Henryka Arctowskiego – Teatrzyk Kamishibai – Maja Wilczewska (MajuBaje) – YouTube, Facebook.
  • 15 stycznia – Zimna porcelana – zrób to sam – filmik instruktażowy – Facebook.

Muzeum Lubuskie

Świąteczną ofertę edukacyjną dla grup zorganizowanych przygotowało także Muzeum Lubuskie, które prowadzi lekcje i warsztaty muzealne. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej instytucji, a także na kanale Muzeum Lubuskie na YouTube oraz profilu na Facebooku, gdzie publikowane są filmy oraz materiały dotyczące wydarzeń, wystaw i projektów realizowanych przez muzeum.

Instytucja zaprasza także na spacery po zabytkowym ogrodzie przy ul. Warszawskiej 35, który jest otwarty od wtorku do niedzieli w godz. 10-16

Teatr im. J. Osterwy

Teatr im. J. Osterwy zaprasza w czasie ferii – i nie tylko – młodych widzów na kanał YouTube Małej Reduty Osterwy Gorzowskiego Teatru. Z zamieszczonego na kanale cyklu „Mała Reduta Osterwy” dowiemy się, jak działa teatr od kulis i jak można tworzyć teatr.

– A można go tworzyć wszędzie i ze wszystkiego, ruchem, słowem, a nawet… ciszą. Bo teatr to magia, która sprawia, że słowo nabiera obrazu, a przedmiot ożywa. Warsztaty tak są skonstruowane, aby młodemu widzowi przybliżyć świat teatru i jednocześnie rozwijać jego wyobraźnię i wrażliwość. Do wyboru mamy 18 odcinków i z pewnością każdy znajdzie w nich coś dla siebie – informuje teatr.

W czasie ferii na kanale będą również dostępne spektakle dedykowane dzieciom. Transmisje obejrzymy za darmo.

Program znajduje się TUTAJ.

A w drugim tygodniu będzie można zwiedzić gmach teatru przy ul. Teatralnej. – Będziemy do Państwa dyspozycji w godz. 10-12. Wycieczkę po teatrze można odbyć po wcześniejszym umówieniu się przez telefon. Chętnych prosimy o kontakt pod nr. 95 728 99 39, 783 972 381 – ogłosił teatr.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzczepienia w UE. Na którym miejscu jest Polska?
Następny artykułDawniej i dziś. Tak zmienił się Tarnobrzeg #2 [zdjęcia]