A A+ A++

Tegoroczne ferie zimowe – ze względu na obostrzenia narodowej kwarantanny – stanowią wyzwanie zarówno dla uczniów jak i organizatorów wydarzeń. Krakowski MOCAK przygotował na ten czas specjalną ofertę edukacyjną online zarówno dla grup zorganizowanych, jak i gości indywidualnych.

Każdy z warsztatów jest kierowany do innej grupy wiekowej. MOCAK przygotował zajęcia dla młodzieży, dorosłych oraz dzieci (w przedziałach wiekowych 6–10 oraz 8–14 lat).

„Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969”

Na początek zajęcia pod tytułem „Zakryte/wymazane – więzy”, które odbędą się już 9 stycznia w godz. 12–13.15 (dla osób w wieku 14–100 lat – jak piszą organizatorzy). W programie m.in. oprowadzenie po wystawie „Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969”. Uczestnicy zapoznają się z różnymi aspektami twórczości Wojciecha Kopczyńskiego i Artura Tajbera i będą mogli samodzielnie zaangażować się w jej interpretację.

Kolejny warsztat przeznaczony jest dla najmłodszych (6–10 lat). We wtorek, 12 stycznia (godz. 12–13) dzieci mają szansę zgłębić tajniki pejzażu. Uczestnicy warsztatu „Pejzaże (nie)codzienne” zapoznają się z wybranymi pracami z wystawy „Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969”.

14 stycznia nastolatki przekonają się natomiast, że „Moje miasto to abstrakcja”. Kraków zostanie przedstawiony z perspektywy twórczości plastycznej oraz sztuki w przestrzeni publicznej.

Wszystkie zajęcia zakończone są tworzeniem własnych prac plastycznych.

Jak się zapisać na warsztaty w MOCAK-u?

Wszystkie zajęcia odbywają się za pośrednictwem platformy Zoom. Opłata za udział w zajęciach wynosi 2 zł od uczestnika. Zapisy i informacje dostępne są pod adresem mailowym [email protected] i pod numerem telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek–piątek, godz. 9–16).

Warsztaty dostępne są również dla grup zorganizowanych.

Więcej informacji na stronie MOCAK-u.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzydomowa oczyszczalnia – czy warto?
Następny artykułAwantura na sesji w Białych Błotach. Poszło o budżet