Można powiedzieć, że prawie jedna trzecia roku, który właśnie się rozpoczął, będzie wolna od pracy! Z obliczeń wynika, że w 2021 r. będzie w sumie aż 113 dni, w których nie trzeba będzie pracować. 13 z nich to święta, które są ustawowo wolne.
W tym roku pracodawca będzie musiał oddać pracownikom 2 dni wolne za święta, które wypadają w 2021 r. w sobotę. Będą to 1 maja i 25 grudnia.
Sprytni już od pierwszych dni nowego roku mogli zacząć dłuższy urlop. 1 stycznia jest w piątek, a 6 stycznia – w środę. Opłacało się wziąć urlop na 4 i 5 stycznia. To gwarantuje 6 dni wolnego. Można też zaszaleć i dodać jeszcze wolne 7 i 8 stycznia, co w sumie dałoby aż 10 dni laby.
Świetna okazja na długi weekend szykuje się w maju. 3 maja wypada w poniedziałek. Kolejny długi weekend będzie już miesiąc później ze względu na Boże Ciało. Urlop w piątek 4 czerwca zagwarantuje 4 dni wolnego, ale jest też szansa, że obędzie się bez wybierania urlopu, bo niektórzy pracodawcy może zdecydują się tego dnia oddać pracownikom dzień wolny za święto wypadające w sobotę, np. za 1 maja.
Ale to nie koniec długich weekendów. 1 listopada w 2021 r. wypada w poniedziałek, a 11 w czwartek. W drugim przypadku można wziąć urlop na 12 listopada i cieszyć się czterodniowym weekendem.
Dni wolne od pracy w 2021 roku to:
Jak widać, okazji do urlopu w tym roku będzie sporo. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że obostrzenia związane z pandemią koronawirusa będą coraz mniejsze i będziemy mogli swobodnie podróżować i korzystać z wolnego w pełni.
Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: “Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał”
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS