Zdjęcie dokumentu potwierdza wykonanie szczepienia. Były premier na Twitterze napisał, że “to najlepszy sposób, aby rozstrzygnąć wątpliwość: szczepić się czy nie szczepić”.
Wielu internautów w komentarzach do wpisu polityka zarzuciło mu jednak, że otrzymane przez niego potwierdzenie szczepienia jest w języku polskim – o czym poinformował portal wp.pl.
Inni wypomnieli Leszkowi Millerowi, że nie należy on do grupy zero, w której znajdują się m.in. pracownicy systemu ochrony zdrowia, a więc nie mógł oficjalnie zostać tak szybko zaszczepiony:
Leszek Miller jeszcze na pytania internautów nie odpowiedział.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że przeciw Covid-19 zaszczepiono w Polsce ponad 36,3 tys. osób.
Szczepienia rozpoczęły się w niedzielę. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw Covid-19 przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych.
Termin zapisów na szczepienia osób z tzw. grupy zero przedłużono do 14 stycznia. Szczepionkę Comirnaty, wyprodukowaną przez Pfizera i BioNTech, podaje się w dwóch wstrzyknięciach, zwykle domięśniowo, w odstępie co najmniej 21 dni.
Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw SARS-CoV-2 na początku szczepienia są przeznaczone dla osób najbardziej narażonych na zakażenie: pracowników ochrony zdrowia, pracowników Domów Pomocy Społecznej i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz personelu pomocniczego i administracyjnego w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.
W następnym etapie ze szczepień skorzystają: pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia, służby mundurowe oraz nauczyciele.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS