A A+ A++

Łączna wysokość środków finansowych przeznaczonych na wynagrodzenia z tytułu realizowanych działań w konkursie wynosiła 50 tys. zł, a maksymalna wysokość wynagrodzenia za realizację zgłoszonego pomysłu to 3 tys. zł.

W konkursie wyłoniono trzynaście projektów, które będą prezentowane w pierwszej połowie stycznia w ramach akcji „Zima w mieście”.

Zwycięskie pomysły

* Daniel Adamczyk – Syn gwiazdy i samolubny Olbrzym

Muzyczne słuchowisko w dwóch częściach zrealizowane na podstawie bajek Oscara Wilde’a dla dzieci od ósmego roku życia i dorosłych. „Olbrzym Samolub” to krótka historia samolubnego olbrzyma, mieszkańca pałacu otoczonego najpiękniejszym w okolicy ogrodem, do którego nie chcą wpuszczać dzieci, a druga to przygody narcystycznego, żądnego władzy pięknego chłopca – syna gwiazdy, który musi pokonać wiele trudności, aby odnaleźć swoich prawdziwych rodziców i przejść wewnętrzną przemianę.

* Małgorzata Adamczyk – Wieczorynki teatralne

Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat (osiem odcinków). Twórcze działania teatralne, które pobudzą wyobraźnię dziecka, zaktywizują do ruchu, ale też pokażą, że mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku możemy tworzyć wyjątkowe historie i przede wszystkim – świetnie się bawić.

* Magdalena Krasuska – Ubierz się w poezję – Poetycki spacer po Lublinie

Film prezentujący poezję lubelskich twórców związaną z Lublinem, odwołującą się do miejsc, obrazów, dźwięków, ducha naszego miasta. Zrealizowany w formie spaceru, który będzie prowadził nas po ulicach Lublina i opowiadał o nim głosem poetów.

* Kacper Kubiec – Kocie opowieści o Lublinie – spektakl dla najmłodszych dzieci

Historia opowiedziana przez aktorów, której inspiracją były rysunki Dominiki Wilk z Lublina przedstawiające legendy lubelskie widziane oczami kotów. Ciekawa i niestereotypowa opowieść o Lublinie. Spektakl został zaprezentowany po raz pierwszy we wrześniu 2020 r. w Domu Kultury Kalinowszczyzna. Występują: Adam Organista, Bogusław Byrski i Kacper Kubiec.

* Magdalena Kwaśna – Czterej muzykanci z Bremy – słowem i węglem

Film na podstawie baśni braci Grimm pt. „Czterej muzykanci z Bremy”, łączący dwie formy: teatr i animację obrazu. Autor rysunków: Mariusz Mazur.

* Adam Organista – Impro w domu

Webinar poświęcony improwizacji teatralnej dedykowany osobom od 15. roku życia. Przeprowadzony będzie przez zawodowych aktorów tworzących aktorski teatr improwizacji „Teatr Lukla”.

* Hubert Pyrgies – Warsztaty tworzenia muzyki za pomocą beatboxu i aplikacji Loopify

Uczestnicy warsztatów poznają podstawy beatboxu, a następnie używając darmowej aplikacji na urządzenia mobilne „Loopify” stworzą własne podkłady muzyczne. Live looping to technika tworzenia muzyki polegająca na zapętlaniu sekwencji dźwiękowych i nakładaniu na nie kolejnych warstw.

* Jacek Skiba – Grać każdy może – warsztaty gry na gitarze – lubelskie standardy muzyki rozrywkowej

Dziesięć lekcji gry na gitarze akustycznej i elektrycznej dla początkujących i średnio zaawansowanych. Warsztaty będą instruktażem, jak zagrać znane i lubiane utwory lubelskich wykonawców muzyki rozrywkowej.

* Agnieszka Starok – Spotkania z malarzami

Cykl trzech spotkań autorskich połączonych z czytaniem książek z serii Malarze Dzieciom. Spotkania są adresowane do dzieci w wieku 2-7 lat i ich rodziców. Każde spotkanie będzie się składać z czytania książki przez autorkę oraz pogadanki na temat malarza i jego inspiracji (Vincent van Gogh, Claude Monet, Edgar Degas).

* Dominik Szcześniak – Halo komiks wideo

Pięć prezentacji wideo poświęconych komiksowi: recenzje nowo wydanych albumów, rozmowy z twórcami komiksów i wydawcami z całej Polski, prezentacja twórczości młodych twórców komiksów.

* Mirosław Urban – „Historia niejedno ma imię, czyli jak tchnąć życie w sztukę opowiadania historii”

Warsztaty dedykowane wszystkim, którzy chcą nauczyć się opowiadać historie z własnego życia, historie rodzinne w profesjonalny, a jednocześnie kreatywny i oryginalny sposób, w szczególności przeznaczone dla rodziców, dziadków i dzieci.

* Marta Zawiślak – Osiedla pełne sztuki

Działanie skierowane do najmłodszych mieszkańców Lublina, poświęcone sztuce w przestrzeniach miejskich. Podczas trzech warsztatów, w oparciu o teksty wprowadzające w świat architektury, dzieci dostaną zadania do wykonania. Celem jest pobudzanie kreatywności, rozwijanie zdolności manualnych i uwrażliwienie na to, co nas otacza.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSchetyna o powrocie Tuska: „Jego obecność jest ważna i potrzebna”. W PO wielu bardzo się jej boi
Następny artykułSałatki na sylwestra. 5 przepisów, którym nikt się nie oprze