W cieniu afery z niemieckim sanepidem, który badał polskich skoczków, odbyły się ostatnie w tym roku zawody Pucharu Kontynentalnego. Zwycięzcą został Maximilian Steiner (Austria), który na podium wyprzedził Tilena Bartola (Słowenia) i Manuela Fettnera (Austria). Paweł Wąsek, najlepszy z Polaków, zajął szóste miejsce, a tuż za nim był Jakub Wolny. Tomasz Pilch ukończył zawody na 23. miejscu, zaś Stefan Hula był 29. Nowym liderem PK został Stefan Rainer (284 pkt.), który wyprzedził Jana Hoerla (260 pkt.) i Wolnego (259 pkt.). Wąsek jest piąty (162 pkt.), a dziesiąty Maciej Kot (124 pkt.).

“Rozmawiamy z zarządem FIS”. Polacy chcą skakać w Oberstdorfie. “My oficjalnie nic nie wiemy”

Świetna sytuacja polskich skoczków Utrzymali dodatkowe miejsce

W Engelbergu toczyła się także walka o dodatkowe miejsca do kwoty startowej na piąty period Pucharu Świata. Kwota jest ustalana na podstawie wyników w rankingu WRL, a także najlepszych pozycji w poprzednim periodzie zawodów rangi Pucharu Kontynentalnego. A że zawody w Szwajcarii są jedynymi w tym periodzie po tym, jak odwołano konkursy w Planicy, to decydują o tym, jakie trzy kraje będą miały powiększoną kwotę.

Dodatkowe miejsca na piąty okres startowy w Pucharze Świata wywalczyły reprezentacje Słowenii (Bartol), Austrii (Steiner) oraz Polski (Wolny). Dzięki postawie Wolnego podtrzymaliśmy dodatkowe miejsca na zawody piątego periodu – czyli jeden z konkursów w Zakopanem (w drugim będzie obowiązywała kwota narodowa do 13 zawodników), a także oba w Lahti i Willingen.

Skandal na Turnieju Czterech Skoczni. Polacy nie wiedzieli o wykluczeniu z konkursu!Skandal na Turnieju Czterech Skoczni. Polacy nie wiedzieli o wykluczeniu z konkursu!

Z kolei kolejne zawody w ramach Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną 16-17 stycznia 2021 roku w Bischofshofen (HS142).

Oficjalnie: Polscy skoczkowie wykluczeni z pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni!Oficjalnie: Polscy skoczkowie wykluczeni z pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni!