A A+ A++

Potrzebujesz strony internetowej, dobrego oprogramowania firmowego albo świetnej aplikacji. Co robisz? Wpisujesz hasło w wyszukiwarkę i liczysz na łut szczęścia?

Jesteś tutaj. A to oznacza, że albo faktycznie masz szczęście, albo masz coś innego. Masz za sobą dokładne rozeznanie tematu. W innym przypadku trafienie na nazwę software house byłoby mało prawdopodobne.

Czy wiesz już, czym jest software house?

Dla porządku warto przytoczyć tu definicję. Software house to firma tworząca oprogramowanie. Zatrudnia nie tylko wysokiej klasy programistów, ale również grafików, specjalistów od User Experience i cały sztab ludzi, który ma zagwarantować jakość każdego realizowanego projektu.

Właśnie dlatego stawianie znaku równości między firmami software house a agencjami interaktywnymi nie ma najmniejszego sensu. Dobra agencja interaktywna może zaprojektować Twoją stronę i zapewnić Ci świetną kampanię marketingową. Ale tworzenie zaawansowanych stron i oprogramowania lepiej zostawić w rękach przedsiębiorstw, które na tym właśnie skupiają swoją działalność.

Jesteś tu, bo chcesz wiedzieć, jak wybrać idealny software house do tworzenia aplikacji. Najkrócej rzecz biorąc, tę decyzję trzeba pozostawić własnemu rozsądkowi, ale pozwolić mu na ścisłą współpracę z intuicją. I zaraz dowiesz się, dlaczego.

Software house ma znać idealne rozwiązania technologiczne do stworzenia Twojej aplikacji.

A to oznacza, że musi zatrudniać programistów specjalizujących się w wielu różnych językach programowania. Muszą oni również potrafić projektować aplikacje na potrzeby różnorodnych systemów, takich jak Windows, iOS czy Android.

Dlatego na początku zorientuj się w składzie zespołu danej firmy. Dobry software house potrafi sam sobie zapewnić dostęp do różnych rozwiązań. Po co? By potem móc zaproponować Ci te, które są idealne dla Ciebie.

Sprawdź portfolio software house, zanim umówisz się na spotkanie.

To bardzo ważny punkt, którego nie warto pomijać. Właśnie w portfolio znajdują się bowiem efekty pracy danego software house. Czy to, co widzisz, odpowiada Twoim standardom? Czy firma, z którą chcesz współpracować, podejmowała się różnorodnych projektów?

Już na tym etapie możesz też zapoznać się ze sposobem myślenia firmy programistycznej. Koniecznie zajrzyj w zakładkę case study. Znajdziesz tam informacje o konkretnym zleceniodawcy i wyzwaniach, z jakimi mierzył się w tym przypadku zespół software house. Sprawdzisz, jakie rozwiązania zostały zaproponowane i jaki był rezultat współpracy. Na tej podstawie wyrobisz sobie opinię na temat profesjonalizmu danego przedsiębiorstwa.

Jaką opinię ma świetny software house? Rewelacyjną.

Kiedyś reputację zdobywało się głównie pocztą pantoflową. Dziś wiele osób nie zna już nawet tego wyrażenia. Opinie klientów firmy można bez trudności sprawdzić w Internecie.

Nie inaczej jest z software house. Zwróć uwagę nie tylko na wysokość ocen, ale także na ich treść. Jeśli dostrzegasz w komentarzach klientów szczery entuzjazm, współpraca z przedsiębiorstwem na pewno przebiegała na wysokim poziomie.

Dobry software house zrozumie potrzeby Twojego biznesu.

Twoja firma działa w oparciu o konkretny model biznesowy. Stworzenie aplikacji ma rozwiązać konkretne problemy lub pomóc Ci zrealizować pewne cele.

Nigdy nie podejmuj współpracy z przedsiębiorstwem, które nie jest zainteresowane Twoją marką. Zainwestuj w ludzi, którzy chcą poznać Twoją sytuację i uważają to za ważny element pracy nad projektem. Tylko w ten sposób otrzymasz aplikację mobilną lub webową idealnie dopasowaną do Twojej firmy.

Jak się czujesz podczas rozmowy z software house?

Masz w głowie chaos? A może otrzymujesz rzeczową odpowiedź na każde swoje pytanie? Czy już po pierwszym spotkaniu wiesz dokładnie, jak będzie przebiegać praca nad projektem? Czy przedstawiono Ci wstępną wycenę?

Software house inwestuje nie tylko w świetnych specjalistów. Organizacja pracy w takiej firmy musi naprawdę robić wrażenie. A dobra organizacja daje klientom poczucie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego wybierając przedsiębiorstwo do tworzenia oprogramowania, nie można ignorować własnej intuicji. Twój spokój po spotkaniu świetnie wróży dalszej współpracy!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRuszył nabór wniosków na dotacje dla firm z powiatu oleśnickiego
Następny artykułNapisy ze stanu wojennego na murze w Toruniu trafiły do rejestru zabytków