Łuszczyca jest poważną chorobą autoimmunologiczną, która potrafi być prawdziwym utrapieniem. Zmiany skórne nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także powodują różnego rodzaju dolegliwości, w tym trudny do zniesienia świąd. Najważniejszą metodą walki z nim są leki przyjmowane z zalecenia lekarza. Istnieje jednak także kilka domowych sposobów, które pozwalają radzić sobie z tą dolegliwością.
Olejek z krwawnika
Bardzo często polecanym naturalnym składnikiem, który może przynieść pokaźną ulgę w walce z łuszczycą, jest olejek z dodatkiem krwawnika. Roślina ta ma szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej i często bywa stosowany wspomagająco w różnego rodzaju problemach skórnych. Olejek z krwawnika może być dolewany do kąpieli. Jego właściwości łagodzą świąd i podrażnienia, a przy okazji także przyspieszają gojenie się ran, które powstają w następstwie drapania.
Dobroczynne właściwości aloesu
Aloes znany jest ze swoich działań łagodzących, które zawdzięczamy specjalnym enzymom, które mają działanie antybiotyczne. Korzystanie z niego w przypadkach łuszczycy prowadzi do przyspieszenia gojenia się skóry oraz lepszej regeneracji naskórka. Dodatkowo roślina ta ma działanie nawilżające. Warto korzystać z mieszanki soku aloesowatego i witaminy C, która jest bardzo silnym antyoksydantem.
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
Skuteczna terapia słońcem
Wielu osobom z trudnymi przypadkami łuszczycy pomaga terapia światłem, czyli tak zwana fototerapia. Szacuje się, że przynosi ona ulgę znacznej części osób chorujących na łuszczycę. Promienie słoneczne powodują, że zmiany na skórze są mniejsze a świąd mniej dokuczliwy. Wystarczy wystawić podrażnione zmiany na działanie promieni słonecznych. Zimą zaleca się suplementację witaminy D.
Ocet winny na łuszczycę
Innym naturalnym sposobem na podrażnienia po łuszczycy jest ocet winny. Ma on zdolność do bardzo skutecznego odkażania i przemywania zmienionych chorobowo fragmentów skóry. Mieszanka jest bardzo prosta do przygotowania w warunkach domowych. Ocet winny wystarczy wymieszać z wodą. Nasączone taką mieszanką waciki pozostawia się na zmienionych chorobowo miejscach na jakieś trzydzieści minut.
Pamiętaj o odpowiedniej higienie
Aby podrażniona i zmieniona chorobowo skóra chorego na łuszczycę zyskała trochę ulgi, niezbędna jest odpowiednia higiena. Warto jednak zaznaczyć, że klasyczne mydło nie jest dobrym wyborem, ponieważ wysusza ono skórę. Zamiast tego warto wybrać specjalnie przeznaczone do delikatnej skóry hipoalergiczne żele i płyny do kąpieli. Dobrym rozwiązaniem są takie, które powstały na bazie aloesu. Po kąpieli skóra powinna być bardzo dokładnie i regularnie natłuszczana.
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
Łuszczyca jest chorobą, która dostarcza wielu negatywnych odczuć, z których najbardziej przejmujące są uporczywy świąd oraz podrażnienia. Główną formą leczenia jest farmakoterapia w konsultacji z lekarzem, jednak możemy działać także domowo w zakresie własnych możliwości. Wystarczy odrobina naturalnych metod, a ulga może być naprawdę duża.
Więcej informacji znajdziesz na https://www.centrumluszczycy.pl/pol_m_Preparaty-na-luszczyce_Dzialanie_Lagodzenie-podraznien-470.html
Artykuł sponsorowany
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS